تاریخ امروز:۱۰ اسفند ۱۳۹۹

پرندگان مبتلا به آنفلوانزای فوق حاد معدوم شدند

به گزارش خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، علی‌صفر ماکنعلی رئیس سازمان دامپزشکی کشور در خصوص معدوم شدن پرندگان مبتلا به آنفلوانزای حاد، گفت: مجموع پرندگان معدوم شده مبتلا به آنفلوانزای حاد ۶۷۱ قطعه بوده است که ممکن است این عدد در حد کمی تغییر کند. غرامت این پرندگان توسط سازمان دامپزشکی پرداخت می‌شود.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور  بیان کرد: اکنون تمام پرندگان معدوم شده‌اند و هیچ پرنده‌ای باقی نمانده است. یکی از مراکزی که پرندگان در آنجا مبتلا شده‌اند، پروانه موقت ۳ ماه داشته که تا ۱۵ بهمن معتبر بوده و بایستی بعد از ۱۵ بهمن اقدام به تمدید پروانه می‌کرده و تمدید هم منوط به یک سری اصلاحات قرنطینه‌ای است.


بیشتر بخوانید


ماکنعلی ادامه داد: این باغ پرندگان اقدام به کسب استاندارد‌های حداکثری در همان مدت زمان پروانه کرده بود و باید یک سری تعهدات را بر آورده می‌کرد، این مرکز همواره تحت رصد و پایش بوده است.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور  بیان کرد: بازدید از باغ‌ پرندگان کشور ممنوع شده است، باغ‌های پرندگان بایستی تمامی پرندگان را تحت نظر قرار دهند، در غیر این صورت اجازه بازدید به همگان نخواهیم داد.

او در خصوص آخرین آمار از پرندگان مرده در تالاب میانکاله گفت: طبق آخرین داده‌ها تا پایان روز گذشته ۵ هزار و ۸۱۳ قطعه در تالاب تلف شده‌اند.  

انتهای پیام/

پاوربانک ۲۰۰۰۰ میلی آمپر

پخش کننده موسیقی لندر

تکنولوژی

خبر

مجله یک

ردیاب لندر LD-61R

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *