تاریخ امروز:۷ آذر ۱۴۰۰

ویدئو| رفتار نمایشی را در کودکان تقویت نکنیم

گروه سواد رسانه خبرگزاری فارس؛ خودنمایی و فخرفروشی به یک پای ثابت شبکه‌های اجتماعی تبدیل شده است که علاوه بخش‌های مختلف زندگی ، کودکان را هم دچار آسیب‌ کرده است. والدین این مسئله را جدی نمی‌گیرند که کودک باید کودکی کند و نباید برای گرفتن لایک، مخاطب و دنبال‌کننده بیشتر، از او بخواهند در مقابل دوربین نمایش بازی کند. این رفتار نمایشی در کودک تقویت می‌شود و در نوجوانی و بزرگسالی هم با نمایش ابعاد مختلف زندگی‌اش به دنبال تشویق دیگران است.

این افراد تا زمانی که از آن‌ها تعریف می‌کنند حالشان خوب است اما اگر روزی مورد انتقاد مخاطبان قرار گیرند یا دیده نشوند، شرایط روحی‌شان دگرگون می‌شود. کودکی که باید در آن دوران طلایی به بازی می‌پرداخت و از محبت والدین بهره‌مند می‌شد با پوشیدن لباس‌های رنگارنگ و نمایش لبخند و شیرین‌زبانی در فضای مجازی بر تعداد لایک‌ها و دنبال کنندگان والدینش اضافه می‌کرد، حالا دلش می‌خواهد در دوران نوجوان و بزرگسالی هم مورد توجه باشد چراکه شخصیت نمایشی در او شکل‌گرفته است.

برای اینکه کودکانمان در آینده از سلامت روانی بهتری برخوردار باشند رفتار نمایشی را در آن‌ها تقویت نکنیم. در همین رابطه ویدئوی زیر را ببینید:

 

 

انتهای پیام/این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

پاوربانک

اخبار جدید

پدیاتک

ردیاب خودرو لندر LD-61R

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *