تاریخ امروز:۱۰ آذر ۱۴۰۰

ویجیاتو: ارتباطات سریال Arcane و دنیای لیگ آو لجندز چقدر است؟

اقتباس‌های تلویزیونی یا سینمایی از بازی‌های ویدیویی هیچوقت بخت و اقبال خوبی نداشته‌اند و ابدا به موفقیت خود بازی نزدیک نشده‌اند. سریال انیمیشنی و در حال پخشِ Arcane که اقتباسی از جهان لیگ آو لجندز است، انگار قصد شکستن این تابو را دارد و می‌خواهد جزو اولین‌هایی باشد که موفق به انتقال جادوی ویدیو گیم به صفحه نمایش‌های خانگی شده‌اند. منتقدین و طرفداران واکنش‌های بسیار خوبی نسبت به این سریال داشته‌اند و با توجه به لور بسیار عمیق لیگ آو لجندز، می‌توان پتانسیل بالایی برای Arcane در زمینه روایت داستان در نظر گرفت.

گرچه خود بازی پر شده از قصه‌های مختلف، Arcane به دنبال برداشت مستقیم از این داستان‌ها نیست و تلاش می‌کند با خلق ماجراهای جدید، خود نیز چیزی به لور لیگ آو لجندز بیفزاید و مثل بیشتر اقتباس‌ها از ویدیو گیم، بخش عمده داستانش را از همان بازیِ منبع قرض نمی‌گیرد. در زمان نوشته شدن این مقاله ۸ قسمت از این سریال ۹ قسمتی پخش شده، در همین مدت هم دیدیم که سریال از لحاظ روایی بسیار غنی است و می‌تواند تفسیر منحصر به‌فرد خود از دنیای لیگ آو لجندز را ارائه دهد. پرداختن به رابطه‌ی پیچیده‌ی Jinx و Vi، به پرده در آوردن hextech و نمایش تنشی که بین Piltover و Zaun وجود دارد، از کارهایی بوده که آرکین توانسته در این ۳ قسمت انجام دهد.

مطلب پیشنهادی:۱۲ مجموعه تلویزیونی که مارول بعد از وانداویژن پخش می‌کنددیزنی پلاس پربارتر از همیشه
۱۲ مجموعه تلویزیونی که مارول بعد از وانداویژن پخش می‌کند

واضح‌ترین نقطه اتصال آرکین و لیگ آو لجندز در شخصیت‌هاست. بازی LoL در مجموع ۱۵۷ شخصیت متفاوت دارد، اما آرکین با گلچین تعداد کمی از آنها سعی بر شخصیت‌پردازی بهتر و عمیق‌ترشان داشته که موفق هم شده. Jinx و Vi در مرکز این شخصیت‌پردازی هستند و فعلا می‌توانند لقب پروتاگونیست سریال را نیز به دوش بکشند. سالیان متمادی، هواداران لیگ آو لجندز باور داشتند که این ۲ کاراکتر خواهر هستند، سریال نه تنها این فرضیه را تایید می‌کند، بلکه گذشته آنان را نیز کاوش کرده و ارتباط‌شان را عمیق‌تر می‌سازد. در کنار داستان جینکس و وی، سریال در درجه دوم به شخصیت‌های جوانِ Jayce و Viktor نیز می‌پردازد و نشان می‌دهد که آنها چگونه با وجود مخالفت‌های Heimerdinger اقدام به اختراع hextech شهر Piltover کردند. شخصیت‌هایی مثل Caitlyn و Ekko نیز در سریال حضور کمرنگی داشته‌اند که قطعا با ادامه داستان و با فصل‌های احتمالی در آینده، نقش بزرگ‌تری خواهند داشت و تاثیر بیشتری بر قصه خواهند گذاشت.

البته باید ذکر کرد که آرکین تنها به بررسی گذشته شخصیت‌های بازی بسنده نمی‌کند و بیننده را به سرزمین‌های نام آشنا و محبوب دنیای لیگ آو لجندز نیز می‌برد: Piltover و Zaun. این ۲ شهر دوقلو گرچه با پیشرفت‌های خود در تکنولوگی شناخته‌ شده‌اند، اما چندان هم جای خوبی برای زندگی نیستند و فضای شهرها پر شده از ظلم، بی‌عدالتی و نابرابری. آرکین به خوبی از این فرصت ناب استفاده می‌کند و با بردن مخاطب به عمق این فساد، داستان‌های جدیدی تعریف می‌کند که قبل از این نه دیده بودیم و نه شنیده بودیم. با توجه به اینکه Leaugue of Legends یک اثر MOBA است و در حال حاضر از نقشه‌ای وسیع و ثابت هم بهره می‌برد، نمی‌توان انتظار داشت که سازندگان بازی مخاطبین خود را به عمق شهرها ببرند و همین جاست که آرکین وارد میدان می‌شود تا کاری که بازی قادر به انجامش نبود را بر عهده بگیرد.

با توجه به لور عظیم لیگ آو لجندز، جای تعجب دارد که آرکین توانسته فقط با یک فصل، سریال چنین داستانی تعریف کند و اقتباس هوشمندانه‌ای از دنیای بازی داشته باشد. با توجه به اتفاقاتی که در سریال افتادند و نکاتی که در گوشه و کنار می‌دیدیم، احتمالا در فصل‌های آتی شاهد حضور Dr. Mundo نیز خواهیم بود. حضور Singed در این فصل هم باعث شده که طرفداران با خود گمان کنند که به‌زودی Warwick او را هم خواهیم دید که همان Vander است. رفتن به گذشته‌ی این شخصیت و نشان دادن چرخه‌ی تبدیل او به Warwick قطعا داستان جذابی خواهد بود که آرکین می‌تواند از آن استفاده کند.

مطلب پیشنهادی:معرفی پنج سریال نوروزی ۱۴۰۰ – از پایتخت تا نون خهمچنان جای کلاه قرمزی خالی
معرفی پنج سریال نوروزی 1400 – از پایتخت تا نون خ

سریال انیمیشنی Arcane تازه شروع شده و آن‌طور که پیداست، نه تنها قصد وابسته شدن به دنیای لیگ آو لجندز را ندارد، بلکه می‌خواهد خودش نیز چیزی به لور این عنوان اضافه کند! سریال به‌قدری خوب نوشته شده و ملموس است که احتمال این رویداد هم اصلا غیر منطقی به نظر نمی‌رسد. چند ماه پیش بود که Riot Games قهرمان جدیدی را به شکل آزمایشی به بازی اضافه کرد که تمرکز زیادی روی ثروت و فریب‌کاری داشت، احتمال اینکه همین شخصیت Silco از سریال آرکین باشد بسیار زیاد است، چون دقیقا با مشخصاتی که ذکر شدند همخوانی دارد. در هر حال آرکین تا اینجا توانسته بیشتر طرفداران را راضی نگه دارد و اگر قسمت پایانی هم موفق به این کار شود، قطعا شاهد میراثی خواهیم بود که تا سالیان سال به توسعه و گسترش لیگ آو لجندز کمک می‌کند.

منبع: GameRant

خرید اندروید باکس

ردیاب خودرو

محصولات لندر

فید

ردیاب لندر

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *