تاریخ امروز:۱۰ اسفند ۱۳۹۹

واقعیت مجازی به کمک سازمان‌ها می‌آید

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری،سینا عادلی مدیرعامل شرکت خلاق بهار وصف گستران نمای نوین (بوگن دیزاین)، گفت: زمینه اصلی فعالیت این شرکت در حوزه واقعیت مجازی است. این مجموعه برای سازمان‌ها، شرکت‌ها و ارگان‌های مختلف خصوصی و دولتی، استودیوهای را طراحی و تاسیس می‌کند که مشتری می‌تواند در آنها سناریوهای مختلف آموزشی را پیاده کند.

مدیرعامل شرکت خلاق بهار وصف گستران نمای نوین، ادامه داد: برای مثال ما یک برنامه برای آموزش آتش‌نشانان با استفاده از این فناوری اجرا کردیم. در واقعیت نمی‌توان یک ساختمان بلندمرتبه را برای آموزش آتش‌نشانان آتش زد. در حالی که با استفاده از این امکانات و وسایل و تجهیزات خاص، برای مثال یک بیمارستان به صورت واقعی با تمام جزئیات شبیه‌سازی شد و کارآموزان در این محیط مجازی، برای اطفاء حریق تلاش کردند و دوره‌های آموزشی مختلف را گذراندند.

عادلی ضمن توضیح فعالیت‌های مختلف این مجموعه، افزود: این شرکت در حوزه‌های دیگری مانند گردشگری مجازی نیز فعال است. بازدید مجازی از جزیره قشم یا بازدید و راه رفتن در موزه‌های مختلف، بخشی از فعالیت‌های دیگر این شرکت را تشکیل می‌دهد. برای مثال با استفاده از این فناوری، بازدید از مراکز مذهبی خاص از هر نقطه از جهان ممکن شده است.

این فعال خلاق ضمن تشریح وضعیت کلی این نوع از فناوری‌ها در کشور، افزود: در بخش دیگری از خدمات این شرکت، می‌توان روبه‌روی یک تابلو نقاشی در یک موزه ایستاد و با قرار دادن دوربین گوشی تلفن همراه، مقابل آن اثر، کلیه اطلاعات لازم را در مورد آن دریافت کرد.

وی همچنین بیان کرد: در پروژه دیگری در همکاری با شرکت پالایش بیدبلند، بستری فراهم کرده‌ایم تا کارکنان این شرکت تلفن همراه خود را در مقابل هر کدام از قطعات بگیرند، کلیه مستندات مربوط به آن قطعه و نحوه تعمیر آن در تلفن همراه، آنها پدیدار شود. در واقع در حال همکاری با صنایع مختلف هستیم تا با استفاده از این فناوری، بتوانیم گام‌های بلندی در زمینه حفظ و مراقبت از قطعات و دستگاه‌های صنعتی برداریم. مشتری نیز در وقت و هزینه‌ها به شکل قابل توجهی صرفه‌جویی خواهد کرد. این مسئله همچنین باعث می‌شود، عمر قطعات صنعتی نیز به شکل قابل ملاحظه‌ای افزایش یابد.

انتهای پیام/


پاوربانک

اخبار جدید

پدیاتک

ردیاب خودرو لندر LD-61R

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *