تاریخ امروز:۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

هیچکس شایسته این تحقیر نیست؛/ واکنش‌ها به حواشی دیدار کادیز-والنسیا: تو تنها نیستی

به گزارش “ورزش سه”، در دقیقه ۳۶ بازی کادیز برابر والنسیا پس از اینکه مختار دیاخابی، خوان کالا، بازیکن کادیز را متهم به نژادپرستی و توهین نژادی کرد، بازیکنان والنسیا زمین بازی را در حمایت از هم تیمی شان ترک کردند، اما خیلی زود مجبور شدند تا به زمین برگردند.

دیاخابی اول به سوی کالا رفت و با او درگیر شد و سپس به سوی داور بازی رفت و موضوع را به او اطلاع داد و به همراه هم تیمی هایش به رختکن رفت. اما تنها دقایقی بعد بازیکنان والنسیا مجبور به حضور در زمین شدند و بازی از سر گرفته شد، تنها دیاخابی حاضر نشد به بازی ادامه دهد و تعویض شد!

 

 

اکانت توییتر باشگاه والنسیا در واکنش به این اتفاقات توییت کرد: “نه به نژادپرستی. تیم جلسه ای برگزار کرد و تصمیم گرفت که برای مبارزه برای افتخار و غرور باشگاه، به بازی ادامه دهد اما نژادپرستی از هر نوع را باید محکوم کرد.

بازیکنی که توهین نژادی را دریافت کرده بود از هم تیمی هایش خواست تا به زمین بازگردند. ما از تو حمایت می کنیم مختار.”

 

 

پس از پایان مسابقه که با شکست ۲-۱ والنسیا به اتمام رسید، خوزه گایا، مدافع والنسیا، گفت: “مختار به ما گفت که کالا به او توهین نژادی کرده است. ما به زمین برگشتیم چون به ما گفتند می توانند برای ترک زمین سه امتیاز یا بیشتر جریمه مان کنند. مختار از ما خواست تا به زمین برگردیم. خیلی ناراحت بود. توهین خیلی زشتی بود.”

 

ژاوی گارسیا سرمربی والنسیا، پس از بازی گفت: “وقتی در رختکن بودیم به ما گفته شد که اگر به زمین برنگردیم ممکن است با محرومیت جریمه شویم. با دیاخابی در این باره صحبت کردیم و او گفت که خودش قادر به بازی نیست اما درک می کند که ما باید به زمین برگردیم و بازی کنیم تا محروم نشویم.”

این نخستین بازی در لالیگا بود که به دلیل وقوع توهین نژادی متوقف شد.

 

آلوارو سرورا، سرمربی کادیز، گفت که کالا هرگونه توهین نژادی را رد کرده است و از همه این وقایع شوکه شده! هر چند در بین دو نیمه او را تعویض کرد.

 

حوادث بازی شب گذشته بین دو تیم در شبکه های مجازی نیز مورد توجه قرار گرفته است و بسیاری نگرانی خود را از اتفاقاتی که در این بازی افتاد ابراز کردند.

 

 

مارکا نیز صفحه نخست خود را به این موضوع اختصاص داد و خطاب به دیاخابی نوشت: تو تنها نیستی؛ هیچکس شایسته این تحقیر نیست.

 

اتحادیه بازیکنان حرفه ای دنیا، FIFPro، نگرانی های جدی خود درباره این اتفاق را ابراز کرد و گفت که حوادث این مسابقه نشان داد که هیچ حمایتی از بازیکنانی که با این تبعیض ها مواجه می شوند وجود ندارد.

در باینیه این سازمان آمده است: “وضعیت امروز مسابقه کادیز و والنسیا نگرانی های جدی ایجاد می کند. ما همراه با همکارانمان در انجمن فوتبالیست های اسپانیا وضعیت پیرامون مسابقه را رصد خواهیم کرد.

در حالی که هنوز بسیاری چیزها باید بررسی شود، این تصور که علیه تیمی که در یک همبستگی جمعی با یکی از بازیکنان تیم عکس العمل نشان داده، فشار وجود داشته تا مسابقه را زیر تهدید مجازات و محرومیت ادامه دهند، نشان می دهد که اشکالاتی در مقررات و واکنش ها در قوانین ضد تبعیض وجود دارد.

حوادث امشب باز دیگر نشان داد که پروتکل های تنظیم شده برای محافظت از بازیکنان در موقعیت های تبعیض آمیز، در واقع محافظت از برگزاری مسابقه را در اولویت قرار می دهند که این موضوع نه تنها شکست این سیستم است بلکه می تواند به افرادی که مورد مورد آزار قرار گرفته اند نیز آسیب بزند.”

 

ردیاب خودرو

اندروید باکس

اخبار علمی

پاوربانک ۱۵۰۰۰ میلی آمپر لندر مدل LD-1500

ردیاب خودرو لندر مدل LD-61R

ردیاب موتور سیکلت

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *