تاریخ امروز:۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

هنوز به تقاضای جهان در سال ٢٠١٩ نرسیده‌ایم

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، بیژن زنگنه وزیر نفت پس از پایان پانزدهمین نشست وزیران نفت و انرژی اوپک‌پلاس گفت:تعهدات اوپک و غیراوپک خیلی خوب انجام شده است.

وی افزود:برخی از کشور‌ها به‌خوبی مراعات نکردند که مورد اعتراض برخی از اعضا بود و قرار شد تا سپتامبر به آن‌ها فرصت داده شود تا تعهداتشان را به طور کامل انجام دهند.

زنگنه ادامه داد:با توجه به اینکه ٩.۶ میلیون بشکه از تقاضای جهان در سال ٢٠٢٠ نسبت به ٢٠١٩ کم شده بود، هنوز هم به تقاضای جهان در سال ٢٠١٩ نرسیده‌ایم.

وزیر نفت درباره راهکار‌های وزارت نفت برای تحقق شعار سال هم گفت:سندی را متناسب با شعار امسال یعنی تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها تهیه کرده‌ایم که سند اقدام است و به‌زودی آن را ابلاغ خواهیم کرد.

وی افزود:سعی می‌کنیم روی مواردی تمرکز کنیم که اقداماتش دست خود وزارت نفت است و بتوانیم از افزایش تولید و رفع موانع آن پشتیبانی کنیم.

زنگنه گریزی هم به عملکرد وزات نفت درسال ۹۹ زد و افزود: سال ٩٩ سال درخشانی بود. کمتر سالی است که ما بتوانیم بگوییم در تاریخ صنعت پتروشیمی ٢۵ میلیون تن ظرفیت تولید کشور را افزایش دادیم. همچنین تولید گاز خام را به هزار میلیون متر مکعب در روز رساندیم.

انتهای پیام/

پاوربانک ۲۰۰۰۰ میلی آمپر

پخش کننده موسیقی لندر

تکنولوژی

خبر

مجله یک

ردیاب لندر LD-61R

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *