تاریخ امروز:۸ اسفند ۱۳۹۹

همسان سازی حقوق بازنشستگان هر سال اجرایی می‌شود

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، نمایندگان بازنشستگان غیر هیات علمی دانشگاه فرهنگیان و فنی حرفه‌ای در دیداری با رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، ضمن تقدیر از وفای به عهد وی و شجاعت در اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگتن؛ خواستار تشکیل کارگروهی برای نظارت بر اجرای این موضوع شده و رعایت عدالت در همسان سازی حقوق تمامی بازنشستگان شدند. آن‌ها عنوان کردند سفره‌هایشان کوچک شده، اما تعداد نفرات دور آن با حضور فرزندان بیکار و نوه‌هایشان بیشتر شده است.


بیشتر بخوانید:


محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: با بیان اینکه سازمان برنامه خود را در قبال دغدغه‎‌های مردم و تجمعات اعتراضی آن‌ها به ویژه بازنشستگان مسئول می‌داند؛ گفت: اگرچه در دولت یازدهم توانستیم نرخ ارز را ثابت نگه داشته و نرخ تورم را یک رقمی کنیم، اما در دولت دوازدهم به جهت تشدید تحریم‌ها و شرایط سخت جنگ اقتصادی، ارزش پول ملی کاهش یافت و از همین رو کوشیدیم با اقداماتی همچون همسان سازی حقوق بازنشستگان، فاصله حقوق آنان با شاغلین را کم کنیم. در هیات دولت نیز مقرر شد که این موضوع کماکان بررسی شود و همه مشکلات اجرایی به تدریج مرتفع و احقاق حق شود تا هیچ احدی از این نظام پرداخت جا نماند.

او اجرای قانون همسان سازی حقوق را غیرقابل بازگشت خواند که حتی در دولت بعد هم ادامه خواهد یافت. معاون رئیس جمهور افزود: اگرچه مجلس هنوز لایحه دو فوریتی دولت برای این منظور را با گذشت دو ماه اعلام وصول نکرده، اما دولت برای اطمینان خاطر بازنشستگان محترم می‌تواند لایحه‌ای  برای دائمی کردم اجرای همسان سازی حقوق را نیز به مجلس ارائه دهد.

انتهای پیام/

پاوربانک ۲۰۰۰۰ میلی آمپر

پخش کننده موسیقی لندر

تکنولوژی

خبر

مجله یک

ردیاب لندر LD-61R

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *