تاریخ امروز:۱۲ اسفند ۱۳۹۹

هشدار هواشناسی به کشاورزان/ بارش در اکثر استان‌ها کمتر از نرمال است

مسعود حقیقت مدیر کل شبکه پایش هواشناسی کشاورزی در گفت‌وگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اینکه در اغلب مناطق کشور جو آرام و صاف است، اظهار کرد: با عبور موج ضعیف تراز میانی جو، روز پنج شنبه در ارتفاعات البرز مرکزی و روز جمعه در البرز شرقی و برخی نقاط شمال شرق بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود‌‌.

او افزود: با توجه به مساعد بودن شرایط جوی طی روزهای آینده به کشاورزان توصیه می‌شود که نسبت به برداشت گوجه فرنگی و صیفی جات اقدام کنند.

حقیقت در توصیه‌ای دیگر به کشاورزان بیان کرد: با توجه به آغاز فصل برداشت نارنگی در استان هرمزگان و مساعد بودن شرایط جوی، طی روزهای آینده باغداران نسبت به برداشت اقدام کنند.


بیشتر بخوانید


مدیر کل پایش هواشناسی کشاورزی ادامه داد: با توجه به افزایش دما و احتمال طغیان ملخ در استان بوشهر در اواخر بهمن شرایط برای پایش و مبارزه با ملخ طی روزهای آینده فراهم است.

او در توصیه‌ای به گلخانه داران گفت: با توجه به شرایط جوی به گلخانه داران توصیه می‌شود که نسبت به تهویه، تنظیم دما و تامین سوخت گلخانه و سالن پرورش قارچ در مناطق سردسیر اقدام کنند.

در  اکثر استان‌های کشور بارش کمتر از نرمال است

حقیقت درباره آخرین وضعیت بارش کشور بیان کرد: بنابر آخرین آمار از ابتدای سال زراعی تا روز گذشته، مجموع بارش کشور ۷۹.۱ میلی متر بوده که در دوره بلندمدت ۱۱۶.۹ میلی متر بوده است و این امر کاهش ۴۱ درصدی بارش نسبت به سال قبل و ۳۲ درصدی نسبت به دوره نرمال بلندمدت را نشان می‌دهد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه در اکثر نقاط کشور بارش کمتر از نرمال است، افزود: بنابر آمار بارش در استان‌های خراسان رضوی، سمنان، گلستان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان در وضعیت نرمال قرار دارد.

او در پایان تصریح کرد: مدل‌های اقلیمی نشان می‌دهد که از نظر دما در استان‌های مازندران، خوزستان، بوشهر، هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان ۱ تا ۳ درجه و سایر نقاط ۳ تا ۶ درجه افزایش خواهد داشت‌.

انتهای پیام/

پاوربانک ۲۰۰۰۰ میلی آمپر

پخش کننده موسیقی لندر

تکنولوژی

خبر

مجله یک

ردیاب لندر LD-61R

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *