تاریخ امروز:۲۷ دی ۱۴۰۰

نقره ای شدن پورمیرزایی فقط به خاطر اضافه وزن؛/ جای خالی سیامند؛ قویترین مرد پارالمپیک ایرانی نیست!

به گزارش “ورزش سه”، سیامند رحمان که در دوره قبلی پارالمپیک با اقتدار کامل عنوان قویترین مرد پارالمپیک را با قهرمانی در دسته فوق سنگین وزنه برداری به دست آورده بود، این بار جای خالی اش در پارالمپیک توکیو کاملا احساس می شد. این قهرمان افسانه ای ایران در اسفندماه ۹۸ به شکل ناگهانی درگذشت؛ در حالی که می توانست رکورد رویایی ۳۱۰ کیلوگرم را در توکیو بازهم افزایش دهد.

امروز رقابت های دسته فوق سنگین پاراوزنه برداری پارالمپیک توکیو با حضور منصور پورمیرزایی از ایران برگزار شد و ایرانی ها امیدوار بودند در غیاب سیامند هم عنوان قویترین مرد پارالمپیک در اختیار ایران قرار بگیرد.

 

از همان ابتدای رقابت مشخص بود که پورمیرزایی با وزنه بردار اردنی بر سر قهرمانی رقابت نزدیکی خواهند داشت. وزنه ۲۳۵ کیلوگرمی به خوبی از سوی وزنه بردار ایرانی مهار شد. در ادامه او سراغ وزنه ۲۴۱ کیلوگرمی رفت و به خوبی این وزنه را هم مهار کرد، اما وقتی وزنه بردار اردنی هم توانست در حرکت دوم چنین وزنه ای را بالای سر ببرد، به خاطر کمتر بودن وزنش در جایگاه بالاتری قرار گرفت.

برای حرکت آخر کار بسیار حساس و پیچیده شده بود. با نظر مربیان وزنه ۲۴۶ کیلوگرمی برای پورمیرزایی انتخاب شد، اما او در مهار این وزنه ناموفق بود و با اینکه وزنه بردار اردنی هم نتوانست این وزنه را بالای سر ببرد، مدال طلای پارالمپیک به او رسید.

 

 

منصور پورمیرزایی فقط به خاطر وزن بیشتر نسبت به رقیب اردنی خود مدال طلا را از دست داد و سومین نقره تیم ملی پاراوزنه برداری را کسب کرد.

بدین ترتیب پرونده تیم ملی وزنه برداری ایران در پارالمپیک با یک طلا، سه نقره و یک برنز بسته شد؛ در حالی که در پیش بینی مسئولان، جلوی نام این تیم سه مدال طلا به ثبت رسیده بود که محقق نشد.

 

ردیاب خودرو

اندروید باکس

اخبار علمی

پاوربانک ۱۵۰۰۰ میلی آمپر لندر مدل LD-1500

ردیاب خودرو لندر مدل LD-61R

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *