تاریخ امروز:۱۰ اسفند ۱۳۹۹

نرخ اتریوم و بیت کوین چقدر شد؟

به گزارش خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، این روزها خرید و فروش ارزهای دیجیتال مورد توجه بسیاری از افراد در سراسر دنیا قرار گرفته است.  در حال حاضر ۶۹ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیت کوین و ۱۳ درصد در اختیار اتریوم است. بیت کوین ۱۲ سال پیش توسط گروهی از معامله گران بر بستر بلاک چین ایجاد شد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن شکل گرفت.

به تازگی اپل پی (Apple Pay)، سرویس پرداخت شرکت اپل، به‌تازگی اعلام کرده است که با همکاری بیت‌پی (BitPay) از پرداخت‌ها با ارز‌های دیجیتال پشتیبانی می‌کند. پشتیبانی از پرداخت‌ها تنها مختص کارت‌های اعتباری بیت‌پی و به‌صورت محدود خواهد بود.

همچنین مدیرعامل شرکت اوبر (Uber)، اعلام کرده است که اگر قبول‌کردن بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال به نفع این شرکت باشد و نیاز به این کار حس شود، این ارزها را به‌عنوان یک شیوه پرداخت خواهد پذیرفت.

گفتنی است، شرکت تسلا با خرید ۱.۵ میلیارد دلار بیت کوین، نزدیک به ۸٪ از نقدینگی ناخالص خود را در این ارز دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده است که البته سرمایه‌گذاری بزرگ این خودروسازی بزرگ موجب جهش شدید قیمت‌ها شد.

 قیمت ارزهای دیجیتالی

۱- بیت‌کوین

بیت کوین با نماد اختصاری BTC یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۸۸۶.۶۵ میلیارد دلار، در رتبه ۱ بازار قرار داشته و سهم ۵۸.۹۶ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد.

۲- اتریوم

اتریوم با نماد اختصاری ETH یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۲۱۰.۷۸ میلیارد دلار، در رتبه ۲ بازار قرار داشته و سهم ۱۴.۰۱ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد.

۳- تتر

تتر با نماد اختصاری USDT یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۳۱.۶۵ میلیارد دلار، در رتبه ۳ بازار قرار داشته و سهم ۲.۱۰ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد.

۴- ریپل

ریپل با نماد اختصاری XRP یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۲۷.۶۷ میلیارد دلار، در رتبه ۴ بازار قرار داشته و سهم ۱.۸۴ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد .

شما مخاطبان باشگاه خبرنگاران جوان می‌توانید، قیمت انواع ارزهای دیجیتالی از جمله بیت کوین، اتریوم، ریپل و لایت کوین در ۲۵ بهمن را در ادامه این خبر  ببینید:

ارز دیجیتال قیمت
بیت کوین $۴۷,۴۲۶
اتریوم $۱,۸۲۹.۲۷
تتر $۱.۰۰
کاردانو $۰.۹۱۲۵۸۳
ریپل $۰.۶۰۵۹۲۵
پولکادات $۲۹.۳۱
بایننس کوین $۱۳۲.۵۴
لایت کوین $۲۰۲.۶۳

انتهای پیام/

پاوربانک ۲۰۰۰۰ میلی آمپر

پخش کننده موسیقی لندر

تکنولوژی

خبر

مجله یک

ردیاب لندر LD-61R

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *