تاریخ امروز:۴ بهمن ۱۴۰۰

نتیجه پانزدهمین حراج اوراق مالی اسلامی دولتی اعلام شد

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از  بانک مرکزی ، ضمن اعلام نتیجه‌ پانزدهمین مرحله از حراج اوراق مالی اسلامی دولتی در سال ۱۴۰۰ (مورخ ۹ شهریور ماه)، به اطلاع می‌رساند ‌حراج جدید اوراق یاد شده در تاریخ ۱۶ شهریور ماه برگزار خواهد شد.

 مشروح این گزارش به شرح زیر است:

 

96

 

 

تمام نهاد‌های مالی متقاضی شرکت در این حراج می‌توانند سفارش‌های خود را در هر نماد به طور جداگانه ارسال کنند. حداقل حجم سفارش در هر یک از نماد‌های مزبور ۵۰۰ هزار ورقه است.


بیشتر بخوانید

کسری بودجه و استقراض بانک‌ها از بانک مرکزی دلیل اصلی تورم


وزارت امور اقتصادی و دارایی الزامی به پذیرش کلیه پیشنهادات دریافتی یا فروش کلیه اوراق عرضه‌شده در حراج را ندارد. بانک مرکزی سفارشات دریافت‌شده را به منظور تصمیم‌گیری به آن وزارتخانه ارسال و وزارتخانه مزبور نسبت به تعیین سفارش‌های برنده اقدام می‌کند. در نهایت، عرضه اوراق به تمامی برندگان انجام می‌شود. بانک مرکزی بر اساس جزء (۴) بند «ک» تبصره (۵) قانون بودجه سال ۱۴۰۰ مجاز به خرید و فروش اوراق مالی اسلامی دولت در بازار ثانویه اوراق است. کارگزاری این بانک ضمن تامین زیرساخت معاملات و برگزاری حراج، تعهدی نسبت به حجم و قیمت اوراق مالی اسلامی دولتی فروش‌رفته نداشته و اوراق مزبور را در بازار اولیه به منظور تامین مالی دولت خریداری نخواهد کرد.

انتهای پیام/

پخش کننده موسیقی لندر

تکنولوژی

خبر

مجله یک

ردیاب لندر LD-61R

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *