تاریخ امروز:۲۷ دی ۱۴۰۰

نتایج پایش ملی محیط کسب در بهار امسال

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، براساس نتایج حاصل از پایش ملی محیط کسب وکار بخش تعاون در بهار۱۴۰۰، رقم شاخص ملی بخش تعاون، ۵.۶۵ (نمره بدترین ارزیابی ۱۰ است) محاسبه شد که تغییر چندانی در شرایط محیط کسب و کار نسبت به فصل گذشته (رقم شاخص (پایش زمستان ۹۹)، ۵.۷۵ است) دیده نمی‌شود.

در طرح پایش بهار ۱۴۰۰، در مجموع از نظر فعالان اقتصادی بخش تعاون، وضعیت محیط کسب و کار برای فعالیت اقتصادی، شرایط مطلوبی ندارد. حتی در بخش صنعت شرایط نا مساعدتری نسبت به فصل گذشته دیده می‌شود و مناسب‌ترین مولفه‌های محیط کسب و کار بخش تعاون در بهار امسال شامل محدودیت دسترسی به آب، محدودیت دسترسی به شبکه تلفن همراه و اینترنت و نحوه استقبال مشتریان از نوآوری و ابتکار بوده است.


بیشتر بخوانید


بررسی‌های آماری نشان داد، نامناسب ترین مولفه‌های محیط کسب و کار بخش تعاون در بهار ۱۴۰۰ شامل غیرقابل پیش ‏بینی بودن قیمت‏ ها، موانع در فرآیند‌های اداری و دشواری در تامین مالی از بانک‌ها می‌شود.

براساس نتایج آماری برآورد فصلی شاخص استانی محیط کسب و کار بخش تعاون استان‌های لرستان، آذربایجان شرقی، مرکزی و مازندران به ترتیب بهترین محیط کسب و کار و استان‌های کرمانشاه، کردستان، گلستان و کرمان به ترتیب بدترین محیط کسب و کار را به خود اختصاص داده اند.

بهترین محیط کسب و کار را استان‌های لرستان، آذربایجان شرقی، مرکزی و مازندران و استان‌های کرمانشاه، کردستان، گلستان و کرمان به ترتیب بدترین محیط کسب و کار را ثبت کرده اند.

همچنین نتایج آماری برآورد فصلی شاخص ملی محیط کسب و کار بخش تعاون در بخش‌های عمده اقتصادی، خدمات، بهترین محیط کسب و کار و صنعت، بدترین محیط کسب و کار را داشته اند.

نتایج پایش ملی محیط کسب در بهار امسال

انتهای پیام/

پخش کننده موسیقی لندر

تکنولوژی

خبر

مجله یک

ردیاب لندر LD-61R

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *