تاریخ امروز:۲۶ فروردین ۱۴۰۰

ناک اوت در ۴ ثانیه؛/ رکورد سریع‌ترین ناک‌اوت MMA در دستان مبارز ایرانی

به گزارش “ورزش سه”، وحید یونسی، مربی و مبارز ایرانی ساکن نیوزلند، موفق شد با ناک اوت کردن حریفی از هاوایی رکورد سریع ترین ناک اوت جهان را در مبارزات آزاد MMA بشکند. این مسابقه در سنگین وزن برابر حریفی به نام الوین کناهالوا از هاوایی آمریکا برگزار شد. وحید یونسی که در وزن ۹۰ کیلو مبارزه می کرد باید برابر الوین ۱۱۷ کیلویی به میدان می رفت و رقیب اهل هاوایی ٢٧ کیلو برتری وزنی نسبت به یونسی داشت.

این در حالی بود که مبارز سنگین وزن آمریکایی دارای رنکینگ جهانی و همچنین سابقه شرکت در مسابقات حرفه ای بود در حالی که یونسی به صورت آماتور در مبارزات شرکت می کرد و بیشتر به آموزش مبارزان جوان اشتغال داشت و فاقد رنکینگ جهانی بود.

تنها برتری یونسی بر حریف جوان تر و سنگین وزن تر خود، ده سانت برتری قدی یونسی بر فایتر ۱۷۵ سانتیمتری آمریکایی بود که از همین برتری نیز برای پیروزی برق آسای خود استفاده کرد.

 

 

 

پیش از آغاز مبارزه وحید از سکویی که به قفس مسابقه می رفت پایین آمد و مادر پیر و پدر ٨٧ ساله اش که به همراه دیگر اعضای خانواده اش در سالن حضور داشت را بوسید و این مسابقه را تقدیم به تمام پدارن جهان کرد.

 

 

 

 

در قفس مسابقه و به محض شروع مبارزه وحید با سرعت و دقت و قدرت بالا توانست در کمتر از ٤ ثانیه حریف امریکایی خود، که از هاوایی به اوکلند نیوزلند آمده بود، را ناک اوت کند.

یونسی توانست بلافاصله پس از آغاز مبارزه با ضربه ای محکم و سریع به سر الوین او را به زمین انداخته و ناک اوت کند.

وحید یونسی ۴۴ ساله است و مربی بسیاری از مبارزهای جوان نیوزلند بوده و از احترام بسیاری در بین فایترها برخوردار است. پیش از مسابقه یونسی گفته بود که ممکن است این آخرین مسابقه ای باشد که در آن شرکت می کند.

پس از پایان مبارزه یونسی با ادای احترام به رقیب جوان خود صحنه های زیبایی را در قفس مبارزه رقم زد و الوین نخستین کسی بود که دست یونسی را به نشانه پیروزی بالا برد.

 

 

 

 

 

 

 

پیش از این رکورد سریع ترین ناک اوت تاریخ مبارزات MMS و UFC به نام خورخه ماسویدال، مبارز آمریکایی، بود که در سال ۲۰۲۰ توانست رقیب خود را با ضربه ای که با زانو به او زد در پنج ثانیه ناک اوت کند.

اکنون وحید یونسی با رکورد ناک اوت ۴ ثانیه ای، رکورددار جهانی سریع ترین ناک اوت در MMA محسوب می شود.

ردیاب خودرو

اندروید باکس

اخبار علمی

پاوربانک ۱۵۰۰۰ میلی آمپر لندر مدل LD-1500

ردیاب خودرو لندر مدل LD-61R

ردیاب موتور سیکلت

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *