تاریخ امروز:۱۲ مرداد ۱۴۰۰

مشکل قطعی برق در استان هرمزگان تا بعداز ظهر رفع می‌شود/ کاهش ۵ هزار مگاواتی مصرف برق نسبت به روز گذشته

به گزارش  خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، مهدی مقیم زاده معاون راهبری شبکه برق کشور در برنامه پیگیری شبکه خبر در پاسخ به این پرسش که، در حال حاضر چه میزان برق در کشور مصرف می‌شود؟، اظهار کرد: با توجه به شرایط حاکم بر شبکه سراسری کشور برق کشور، امروز  نسبت به روز گذشته حدود ۵۰۰۰ تا ۵۵۰۰ مگاوات بار مصرف برق سبک‌تر بوده است.


بیشتر بخوانید


او بیان کرد: با توجه به شرایطی که رخ داد توانستیم ۷۰ درصد بار برق صنعت فولاد را تامین کنیم و صنعت سیمان نیز، ۱۰۰ درصد بارگیری خود را انجام داد و نزدیک به ۲۰۰۰ مگاوات بار مصرفی برق صنایع را تامین کردیم.

معاون راهبری شبکه برق کشور گفت: در ساعت ۱۷ روز گذشته، با توجه به شرایط جوی و طوفانی حادثه‌ای در استان هرمزگان داشتیم که سبب خارج شدن ۳-۴ خط از خطوط انتقال برق شد، ولی خوشبختانه حدود ۳۰ دقیقه بعد از حادثه توانستیم خطوط انتقال را در مدار قرار دهیم.

او تاکید کرد: همچنین توانستیم در کمترین زمان، خاموشی‌هایی که در سطح شرکت‌های توزیع رخ داد را رفع کنیم. البته همچنان خاموشی‌هایی به صورت پراکنده در استان هرمزگان به علت بازسازی برخی از خطوط وجود دارد. امیدواریم تا امروز بعداز ظهر این خاموشی‌ها نیز برطرف شود.

مقیم زاده افزود: با توجه به شرایط حاکم بر ناحیه شمال کشور، انتظار داریم هموطنان در ناحیه شمالی کشور همچنان مدیریت در مصرف برق و صرفه جویی را انجام دهند.

انتهای پیام/

پاوربانک ۲۰۰۰۰ میلی آمپر

پخش کننده موسیقی لندر

تکنولوژی

خبر

مجله یک

ردیاب لندر LD-61R

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *