تاریخ امروز:۷ اسفند ۱۳۹۹

مشکلی در تولید گندم نداریم/ قیمت پیشنهادی خرید تضمینی هر کیلو گندم ۵ هزار و ۲۰۰ تومان

عطااله هاشمی بنیاد ملی رئیس ملی گندمکاران در گفت‌وگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، ،با اشاره به اینکه مشکلی در تولید گندم نداریم، اظهار کرد: با توجه به پیش بینی مناسب بارندگی در فروردین و اسفند، مشکلی در ارتباط با تولید گندم نداریم.

وی افزود: علی رغم برخی ناملایمات که در خصوص کشت، نهاده‌ها و تغییرات آب و هوایی اتفاق افتاد، به اندازه نیاز داخل گندم تولید خواهیم کرد.

هاشمی درباره آخرین‌جزئیات جلسه شورای قیمت گذاری در ارتباط با نرخ خرید تضمینی گندم بیان کرد: در جلسه اول شورای قیمت گذاری در خصوص کلیات و آیین نامه شورا بحث و گفت‌وگو شد و در جلسه دوم در ارتباط با بحث تعیین نرخ چغندر قند بحث‌هایی صورت گرفت که در نهایت قیمت خرید تضمینی چغندر قند تعیین و درجلسه‌های آتی نرخ خرید تضمینی گندم تعیین تکلیف خواهد شد.

رئیس بنیاد ملی گندمکاران با اشاره به اینکه در جلسه سوم قیمت گذاری دانه‌های روغنی صورت خواهد گرفت، بیان کرد: در جلسه چهارم قیمت خرید تصمینی گندم به عنوان مهم‌ترین محصول خرید تضمینی اعلام می‌شود.

وی از استمرار خودکفایی گندم در کشور خبر داد و گفت: با اعلام نرخ منطقی و خرید تضمینی، کشاورزان گندم تولیدی را تحویل مراکز خرید می‌دهند که با این وجود در تامین نیاز کشور مشکلی نداریم.

هاشمی در پایان تصریح کرد: بنابر برآورد آنالیز قیمت تمام شده تولید از استان ها، متوسط قیمت پیشنهادی خرید تضمینی را ۵ هزار و ۲۰۰ تومان اعلام کرده ایم که در صورت موافقت شورا با این نرخ، کشاورزان به امر تولید ترغیب می‌شوند.

انتهای پیام/

پاوربانک ۲۰۰۰۰ میلی آمپر

پخش کننده موسیقی لندر

تکنولوژی

خبر

مجله یک

ردیاب لندر LD-61R

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *