تاریخ امروز:۱۱ اسفند ۱۳۹۹

قیمت موز داخلی، نصف موز وارداتی است

محمدعلی مصطفی لو مدیر عامل اتحادیه سراسری تعاونی های باغبانی کشاورزی در گفت و گو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با تاکید بر تهاتر سیب با واردات موز اظهار کرد: بنابر آنچه دولت مصوب کرده به ازای صادرات سه کیلو سیب باید واردات یک کیلو موز انجام شود که در این صورت قیمت موز به کمتر از ۳۰ هزار تومان می رسد.

وی افزود: مسئولان وزارت صمت باید پاسخگوی گرانی ها باشند چرا که قیمت گذاری به وزارت جهاد ارتباطی ندارد و تنظیم بازار در اختیار وزارت صمت است.

مصطفی لو با بیان اینکه سیب به اندازه کافی در انبارها ذخیره است، گفت: با توجه به ذخایر سیب در سردخانه های آذربایجان غربی، طی نامه ای به کمیسیون کشاورزی خواستار صادرات سیب شدیم، در غیر این صورت تولید دچار چالش می شود. 

مدیر عامل تعاونی های باغبانی کشاورزی ادامه داد: واردات موز با قیمت مناسب باید به کشور انجام شود چرا که در گذشته تمامی خانوارها موز خریداری می کردند، اما هم اکنون به علت قیمت بالا از محصولات داخلی خرید می کنند‌.

مصطفی لو در پایان با اشاره به اینکه قیمت موز داخلی یک دوم موز وارداتی است، تصریح کرد: وزارت جهاد کشاورزی و بخش خصوصی به دنبال تولید موز در داخل هستند،کما اینکه با افزایش قیمت دلار بخشی از کود مورد نیاز در داخل تولید شد.

انتهای پیام/

پاوربانک ۲۰۰۰۰ میلی آمپر

پخش کننده موسیقی لندر

تکنولوژی

خبر

مجله یک

ردیاب لندر LD-61R

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *