تاریخ امروز:۲۹ مهر ۱۴۰۰

قانون انتزاع به جهاد کشاورزی بازگشت

به گزارش خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، رحمت الله نوروزی عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در رابطه با ارزهای ترجیحی در زمینه لبنیات اظهار کرد: یک ایراد وجود دارد که آن نیز  بیان شده است که برنامه ریزی، سیاست، نظارت و  قانون انتزاع را از وزارت جهاد گرفتند و به وزارت صمت داده اند.

او ادامه داد: سال گذشته جلسات متعددی در کمیسیون کشاورزی برگزار شد که وزرا و نمایندگان مجلس نیز در آن حضور داشتند و این بحث بود که چه کسی ثبت سفارش داده است که بیان کردند با نظر وزارت صمت در آن جا که بیان شد حوزه دام زیر نظر جهاد کشاورزی است و در نتیجه با پیگیری های مکرری که صورت گرفت قرار شد قانون انتزاع به وزارت جهاد کشاورزی  باز گردد.

او در ادامه بیان کرد: اکثریت در بودجه مخالف ارز ۴۲۰۰ تومانی بوده اند از این لحاظ که شرکت های سوری که شکل گرفته و آن ها سود می برند و باید این ها به نقطه پایان برسند. نقطه پایان تولیدکننده است دامدار در روستا، عشایر تولید کننده هستند و بخش اصلی محسوب می شوند اما ۳۰ درصد نیز دست این افراد نمی رسد.

این مقام مسئول در ادامه گفت: این ارز باید به دامدار تعلق گیرد. ما گفته ایم که پول نقد به مصرف کننده ندهیم به جای آن قدرت خرید افراد، کارگران، نیازمندان و اقشار آسیب پذیر را بالا ببریم .در سال ۵۷ با جمعیت حدود ۳۵ میلیون نفر ۸۵ میلیون راس دام داشته ایم اما شرایط  اکنون چگونه است؟

انتهای پیام/

پخش کننده موسیقی لندر

تکنولوژی

خبر

مجله یک

ردیاب لندر LD-61R

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *