تاریخ امروز:۳ بهمن ۱۴۰۰

فناوران به نیازهای صنایع در حوزه ساخت افزایشی پاسخ می‌دهند

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، این رخداد از سلسه رویدادهای ارتقا تاب آوری و رقابت پذیری زنجیره‌های ارزش است که ۱۵ شهریور ماه سال جاری برگزار می‌شود تا زنجیره ارزش به کمک شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق، در حوزه‌های گوناگون صنعت فراهم شود. استفاده از الگوی نوآوری باز و برقراری ارتباط میان نخبگان، فناوران، شرکت های دانش‌بنیان و سازمان‌های صنعتی هدف از برگزاری آن است تا در آن به چالش‌ها پاسخ داده شود.

 صنایعی چون قطعه سازی و ریخته گری، برق و الکترونیک، ریلی و هوایی، خودروسازی، فولاد و تولید کننده رنگ و پوشش ها مخاطبان این رویداد هستند.

همچنین پاسخ گویی به مسائل و چالش های فناورانه صنعتی، ارائه آخرین دستاوردهای صنعت ساخت افزایشی، حمایت در ایجاد استارتاپ های مساله محور و پنل تخصصی خبرگان ساخت افزایشی از جمله رویکردهای آن است.

در این رویداد فعالان فناور قرار است از توانمندی خود برای طراحی (نرم افزارهای شبیه سازی و مدل سازی فرآیند، نقشه کشی، هوش مصنوعی )، ساخت(مواد اولیه، تجهیزات و دستگاه ها، خطوط تولید) و تولید (روش های نوین تولید از جمله پرینت سه بعدی (ساخت افزایشی، هوشمند سازی) استفاده کنند.

رویداد «ارائه نیازهای فناورانه حوزه ساخت و تولید با رویکرد ساخت افزایشی» توسط مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان برگزار می‌شود و علاقمندان برای کسب اصلاعات بیشتر می توانند به سایت این مرکز مراجعه کنند.

 

انتهای پیام/


پاوربانک

اخبار جدید

پدیاتک

ردیاب خودرو لندر LD-61R

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *