تاریخ امروز:۱ بهمن ۱۴۰۰

فروش سهام عدالت در میان تایید و تکذیب‌ها؛ واقعیت چه بود؟

به گزارش خبرنگار بورس گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، ظهر امروز باشگاه خبرنگاران گزارشی از احتمال آغاز مجدد فروش سهام عدالت در سایت و کانال خود منتشر کرد. که می‌توانید مشروح آن را در  این لینک مشاهده کنید.

دقایقی پس از انتشار این خبر برخی از رسانه‌ها با برداشت غلط و در نظر نگرفتن روتیتر خبر مذکور یعنی “در صورت اجازه ناظر بازار بورس” آن را بازنشر کردند.

این بازنشرهای اشتباه در حالی اتفاق افتاد که در خبر باشگاه خبرنگاران جوان، به صراحت آمده است که “در صورت اجازه ناظر بازار بورس” فروش سهام عدالت از روز شنبه آغاز خواهد شد.

شاهد این تصمیم هم اطلاعیه هفته گذشته شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار است که به فروشندگان سهام عدالت تا پایان این هفته، یعنی ۵ شهریور ماه فرصت داده بودند تا با مراجعه به کارگزاری‌های خود، اگر از فروش سهام عدالت‌شان (که ماه‌هاست به دلیل شرایط بازار متوقف شده) منصرف شده‌اند، اقدام به لغو آن کنند.

همچنین در ادامه شرکت سپرده‌گذاری مرکزی به پیگیری‌های بعدی خبرنگار باشگاه خبرنگاران در مورد تمدید یا اتمام زمان مذکور، بدین صورت پاسخ داده است: تعیین زمان ۵ شهریور ماه برای لغو سفارش فروش سهام عدالت، هشدار برای کسانی بود که “ممکن” است سهامشان از “شنبه” به بعد فروخته شود و دیگر نشود کاری برایشان کرد.

در ادامه پیگیری‌‌ها  به باشگاه خبرنگاران گفته شد که امکان فروش سهام عدالت با در نظر گرفتن شرایط بازار و اجازه ناظر، وجود دارد. با توجه به اهمیت موضوع، به این مورد در گزارش باشگاه خبرنگاران هم تاکید شده است، که آغاز احتمالی فروش سهام عدالت آن‌ هم پس از اجازه ناظر بازار، تنها مختص به سفارش‌های قدیمی بوده و فروشندگان جدید سهام عدالت همچنان باید منتظر بمانند.

این در حالی است که ساعتی بعد از انتشار این خبر، مهدی پارچینی مدیر نظارت بر بورس‌ها سازمان بورس و اوراق بهادار، طی مصاحبه‌ای با یک رسانه تخصصی بازار سرمایه، شروع فروش سهام عدالت از شنبه را تکذیب و انجام آن را مشروط به اوضاع بازار در طی هفته‌های آتی، آن هم به صورت بلوکی کرد و گفت: حتی شاید تا چند هفته آینده این عرضه‌های بلوکی انجام شود.

فروش سهام عدالت در میان تایید و تکذیب‌ها، واقعیت چه بود؟

فروش سهام عدالت در میان تایید و تکذیب‌ها

 

همچنین سارا علیاری مدیر روابط عمومی سازمان بورس در فضای مجازی به این خبر واکنش نشان داد و نوشت: سازمان بورس برنامه‌ای برای عرضه خرد سهام عدالت در دست اجرا ندارد و تنها عرضه‌های بلوکی سهام عدالت طبق روال گذشته انجام می‌شود.

فروش سهام عدالت در میان تایید و تکذیب‌ها

همه این اظهارات در صورتی انجام گرفته است که باشگاه خبرنگاران، خبری در مورد فروش خرد سهام عدالت منتشر نکرده و تنها به احتمال آغاز فروش سفارش‌های قدیمی سهام عدالت، آن هم بعد از اجازه ناظر بازار، همراه با مستندات موجود اشاره کرد است. موردی که در اطلاعیه‌ها و اظهارات مسئولین هم می‌توان‌ آنها را مشاهده کرد. بدین صورت که در صورت فراهم شدن شرایط بازار و آماده بودن آن، عرضه‌ها سهام عدالت به صورت بلوکی انجام خواهد شد.

انتهای پیام/

پخش کننده موسیقی لندر

تکنولوژی

خبر

مجله یک

ردیاب لندر LD-61R

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *