تاریخ امروز:۲۶ فروردین ۱۴۰۰

علی‌اکبری و دوستان زیر چتر فدراسیون ورزش‌های رزمی/ MMA در ایران رسمی شد؛ اما نه در قفس!

به گزارش “ورزش سه”، چند سالی است که علاقه مندان به ورزش در ایران با مسابقات MMA آشنا شده اند. شاید امیر علی اکبری و موفقیت هایی که در این رشته کسب کرده،‌ نقش پررنگی در شناساندن این رشته به مردم ایران داشته اند.

تا قبل از امروز ورزشکارانی که در این رشته فعالیت می کردند، در ایران نمی توانستند نه در مسابقه ای شرکت کنند ونه اینکه حتی باشگاهی به صورت رسمی در این زمینه فعالیت داشت.

حالا و پس از رایزنی های صورت گرفته از سوی فدراسیون ورزش های رزمی MMA با مجوز وزارت ورزش فعالیت رسمی خواهد داشت. بدین ترتیب علاقه مندان به این رشته رزمی که در ایران کم تعداد هم نیستند، از این پس می‌توانند به صورت رسمی برای حضور در رویدادهای برون مرزی تلاش کنند. در سال های اخیر علاوه بر امیر علی اکبری که قبلا در تیم ملی کشتی فرنگی فعالیت داشت، نفراتی همچون مازیار الهامی کاپیتان سابق تیم ملی کاراته و حمیدرضا قلی‌پور کاپیتان سابق تیم ملی ووشو نیز وارد MMA شده بودند.

همایون خرم، نایب رییس فدراسیون ورزش های رزمی در این باره به “ورزش سه” گفت: قطعا پروسه طولانی مدتی برای صدور این مجوز طی شده است. به هر حال وزارت ورزش و جوانان مجوز رسمی فعالیت رشته هنرهای رزمی ترکیبی(MMA) در ایران را صادر کرده است و از این پس از این رشته زیر نظر فدراسیون انجمن‌های ورزش‌های رزمی، فعالیت قانونی خود را از سر می‌گیرد.

در ادامه خرم در پاسخ به این سوال که MMA در ایران نیز به شکل مسابقات خارجی و در قفس برگزار خواهد شد، عنوان کرد: خیر، قطعا در ایران مسابقات در قفس برگزار نمی شود و این رشته نیز تابع قوانین داخلی ما خواهد بود. به زودی آیین نامه مسابقات این رشته منتشر می شود و علاقه مندان اطلاعات بیشتری را کسب می کنند.

نایب رییس فدراسیون ورزش های رزمی در خصوص امکان فعالیت بانوان در MMA گفت: فعلا مجوزی که صادر شده برای بخش آقایان است و بانوان مجاز به فعالیت در MMA نخواهند بود.

ردیاب خودرو

اندروید باکس

اخبار علمی

پاوربانک ۱۵۰۰۰ میلی آمپر لندر مدل LD-1500

ردیاب خودرو لندر مدل LD-61R

ردیاب موتور سیکلت

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *