تاریخ امروز:۳۰ شهریور ۱۴۰۰

عزم بلوری‌زاده برای رسیدن به تیم‌های آسیایی/ پشتوانه سازی تیم ملی والیبال بانوان آغاز شد

به گزارش “ورزش سه” و به نقل از تسنیم، بعد از آمدن فریبا محمدیان و برعهده گرفتن مسئولیت نایب رئیسی بانوان فدراسیون والیبال اولین اتفاق مهم در والیبال رخ داد. شناسایی و پرورش استعدادهای ایران برای پشتوانه سازی تیم ملی که نمونه این استعدادها کم نیستند و می‌توانیم به آیتک سلامت، نگین شیرتری، مونا آشفته، مهتاب رحمانی، الهه پورصالح، زهرا مغانی و … اشاره کنیم که برخی حتی به عنوان لژیونر با تیم‌های خارجی قرارداد بسته‌اند. اما سوال اینجاست که چرا از تیم‌های آسیایی عقب هستیم و نتوانسته‌ایم فاصه خود را با آنها کم کنیم؟

پدیده بلوری‌زاده، سرمربی تیم ملی والیبال جوانان به شناسایی و پرورش استعدادهای ایران اشاره کرد و به خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم گفت: هدف ما این است که در کنار شناسایی و پرورش جوان‌ها در زمینه شناسایی مربیانی که کمتر دیده می‌شوند و یا مربیان بدنسازی که از آنها محروم هستیم به استقلالی برسیم تا مربیان و بازیکنان در کنار هم رشد کنند.

 

وی از تشکیل دو یا سه تیم ملی خبر داد و افزود: می‌خواهیم طوری برنامه ریزی کنیم که هیچ بازیکن جوانی جا نماند و در انتخابشان سلیقه‌ای عمل نشود حتی بازیکنانی که به شهرهای بزرگتر دسترسی ندارند هم فرصت حضور در تیم ملی را داشته باشند تا مثل کشورهای آسیایی دو سه تیم داشته باشیم شبیه تیم ژاپن که تیم دومش هم برای ما غیر قابل دست یابی است.

بلوری‌زاده دست یافتن به مواردی که جزو آرزوها محسوب می‌شود را جزو برنامه‌های خود عنوان کرد و اظهار داشت: برخی چیزها جزو آرزو است، اما می‌خواهیم با برنامه ریزی منسجم شانس مان را امتحان کنیم تا ببینیم می‌توانیم در آسیا حرفی برای زدن داشته باشیم.

 

وی که قرار است با شروع مسابقات لیگ بازیکنان مستعد را شناسایی کند، به همفکری با شعبانیان و وکیلی دیگر مربیان تیم‌های ملی اشاره و خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات ما شرایط شیوع ویروس کرونا است، اما قرار است با خانم شعبانیان و آقای وکیلی صحبت کرده و از تجربیات شان استفاده کنیم. هدف ما این است که با شروع لیگ افراد مستعد را شناسایی کرده و در عین حال از طریق فضای مجازی استعدادهایی را پیدا کنیم که در لیگ دسته یک و برتر بازی نمی‌کنند.

سرمربی تیم ملی والیبال جوانان درخصوص برگزاری اردوهای آمادگی گفت: برگزاری اردوهای آمادگی منوط به این است که مسابقات را چگونه برنامه ریزی کنند، چون مسابقات آسیایی به دلیل شرایط کرونا به تعویق افتاد و هنوز هم تاریخ برگزاری مشخص نیست. درعین حال مسابقات داخل سالن آسیا، آسیایی و کشورهای اسلامی است که اگر بتوانیم بازیکنان را پرورش داده و به تیم ملی می رسانیم وگرنه همه چیز منوط به این است که شرایط دنیا به چه سمتی پیش می‌رود، اما هدف ما این است که هر چه زودتر روی سرمایه‌ها برنامه ریزی کنیم که در ده ماه تا آغاز مسابقات آسیایی ببینیم به جایی خواهیم رسید یا نه.

ردیاب خودرو

اندروید باکس

اخبار علمی

پاوربانک ۱۵۰۰۰ میلی آمپر لندر مدل LD-1500

ردیاب خودرو لندر مدل LD-61R

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *