تاریخ امروز:۱۰ اسفند ۱۳۹۹

عرضه مرغ با نرخ ۲۷ هزار تومان گرانفروشی است

حبیب اسداله نژاد نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی در گفت و گو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،  درباره آخرین‌ تحولات بازار مرغ اظهار کرد: امروز متوسط نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۱۷ هزار تومان و مرغ گرم ۲۴ هزار تومان است.

وی عرضه مرغ با نرخ های ۲۷ و ۲۸ هزار تومان را گرانفروشی دانست و افزود: عرضه مرغ با نرخ بالای ۲۴ هزار تومان منطقی نیست و مسئولان ذی ربط باید پاسخگو باشند.

کاهش قیمت جوجه یکروزه در بازار

اسداله نژاد از کاهش قیمت جوجه یکروزه در بازار خبر داد و گفت: نرخ کنونی هر قطعه جوجه یکروزه به علت عدم رغبت مرغداران به جوجه ریزی از ۵ هزار تومان به ۳ هزار تومان کاهش یافته است.

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران ادامه داد: علی رغم افزایش قیمت مصوب ذرت و کنجاله سویا، ستاد تنظیم بازار نرخ مرغ را اصلاح نکرده است که این موضوع تولیدکنندگان را نسبت به امر تولید بی انگیزه کرده است.

وی با بیان اینکه قیمت نهاده های دامی در بازار سیاه رشد چشمگیری داشته است، گفت: قیمت هر کیلو ذرت از ۳ هزار و ۷۰۰ تومان به بیش از ۵ هزار و ۵۰۰ تومان و کنجاله سویا از ۹ هزار تومان به ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان افزایش یافته که اگر تامین ۱۰۰ درصدی نهاده صورت نگیرد، قیمت مرغ در بازار افزایش می یاید.

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی ادامه داد: گرچه دولت تا سن ۴۰ روزگی به ازای هر قطعه ۴ کیلو دان تخصیص می دهد، اما به سبب آنکه امکان عرضه تا سن ۴۰ روزگی وجود ندارد، مرغدار مجبور به تامین بخشی از نهاده از بازار آزاد است، درصورتی که اگر ۴ کیلو نهاده جوابگو بود، بازار سیاه نهاده دامی‌ معنا نداشت.

به گفته وی، با توجه به نبود نقدینگی لازم برخی مرغداران ناچارند مرغ را با وزن پایین و در سن ۴۰ روزگی به بازار عرضه کنند که این امر حجم تولید را کاهش می دهد.

اسداله نژاد با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه مرغ شب عید نداریم، بیان کرد: بنابر برنامه ریزی وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر جوجه ریزی ۱۳۰ میلیون قطعه برای ایام‌پایانی سال، کمبودی در عرضه مرغ شب عید نخواهیم داشت.

انتهای پیام/

پاوربانک ۲۰۰۰۰ میلی آمپر

پخش کننده موسیقی لندر

تکنولوژی

خبر

مجله یک

ردیاب لندر LD-61R

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *