تاریخ امروز:۲۲ فروردین ۱۴۰۰

طرح برق امید تعداد مشترکین پر مصرف را کاهش داد

مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق کشور در گفت‌وگو با  خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،گفت:  با توجه به اینکه استان تهران با جمعیت بالایی که دارد مشترکان باید الگوی مصرف را جزء برنامه‌های اصلی خود قرار دهند؛ چرا که برای صرف هزینه‌های خانگی نیز مهم تلقی می‌شود، در ایام غیر پیک ۲۵ درصد مشترکان خانگی شهر تهران پرمصرف هستند و در ایام پیک ۳۰ درصد مشترکان در این دسته قرار می‌گیرند.

او ادامه داد: اگر مشترکان ۲۰ درصد کاهش مصرف برق داشته باشند منجر به کاهش حدود ۴۰ درصدی در بهای برق مصرفی آنها خواهند شد و به همین طریق مشترکان بخش خانگی با اعمال اصول مدیریت مصرف برق و بهینه سازی روند مصرف برق خود از مزایا و پاداش‌های ریالی در نظر گرفته شده به شکل تخفیف، بهره‌مند می‌شوند.

سخنگوی صنعت برق کشور اضافه کرد: در حال حاضر ۲۲.۵ درصد مشترکان برق کم‌مصرف، ۴۹ درصد خوش‌مصرف و ۲۸.۵ درصد هم پرمصرف هستند که وقتی میزان مصرف برق مشترکان را با دورۀ مشابه سال قبل مقایسه می‌کنیم، می‌بینیم که پرمصرف‌های قبلاً ۳۵ درصد بودند که حالا به ۲۸.۵ درصد رسیده اند.


بیشتر بخوانید


رجبی مشهدی افزود: در تابستان باید  نیروگاه جدید به مدار اضافه کنیم چرا که کشور درحال توسعه است و امسال ۱۰ درصد انرژی بیشتر نسبت به سال قبل به صنایع بزرگ دادیم ولی اوج بار را پایین آوردیم.

انتهای پیام/

پاوربانک ۲۰۰۰۰ میلی آمپر

پخش کننده موسیقی لندر

تکنولوژی

خبر

مجله یک

ردیاب لندر LD-61R

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *