تاریخ امروز:۲۷ دی ۱۴۰۰

صدور مجوز برای کسانی که خدمات مرتبط با رمزارز‌ها ارائه می‌دهند

به گزارش  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، بعد از تصویب بیت‌کوین به عنوان پول رسمی در کشور السالوادور بسیاری از کشور‌های آمریکای لاتین به استفاده از ارز‌های دیجیتال ترغیب شدند و حالا دولت کوبا گفته قصد دارد دارایی‌های دیجیتال را به رسمیت بشناسد.

امروز اطلاعیه مطبوعاتی در روزنامه رسمی کوبا منتشر شد که نشان می‌دهد بانک مرکزی این کشور به دستور دولت در حال پایه‌ریزی قوانین استفاده از رمزارز‌ها است. همچنین برای کسانی که خدمات مرتبط با رمزارز‌ها ارائه می‌دهند، مجوز صادر می‌شود.

میگوئل‌دیاز کانل، رئیس جمهور کوبا عقیده دارد رمزارز‌ها بهترین راه برای مقابله با مشکلات اقتصادی ناشی از همه‌گیری بیماری کرونا است.

استفاده از رمزارز‌ها در کوبا تازگی ندارد. مردم کوبا از سالیان پیش از رمزارز‌ها هم به عنوان ابزار سرمایه‌گذاری و هم به عنوان راهی برای انتقال پول استفاده می‌کنند.

دور زدن تحریم‌ها با ارز دیجیتال

رمزارز‌ها در کوبا بیشتر برای دور زدن تحریم‌های آمریکا استفاده می‌شود و بهترین راه برای دسترسی به بازار‌های مالی جهانی و دلار آمریکا است. برخی از رسانه‌های کوبایی گزارش دادند که حدود ۱۰۰ هزار نفر در کوبا از بیت‌کوین برای پرداخت حواله و پرداخت‌های آنلاین استفاده می‌کنند.

انتهای پیام/

پخش کننده موسیقی لندر

تکنولوژی

خبر

مجله یک

ردیاب لندر LD-61R

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *