تاریخ امروز:۱۱ اسفند ۱۳۹۹

«سکویا کپیتال»، یکی از بزرگترین سرمایه گذاران خطرپذیر سیلیکون ولی، هک شد

شرکت سرمایه‌گذاری غول پیکر «سکویا کپیتال» اخیرا به سرمایه‌گذاران خود اطلاع داده که از طریق فیشینگ ایمیل یکی از کارکنان، مورد حمله سایبری قرار گرفته و احتمالا برخی از داده‌های شخصی و مالی آن‌ها در اختیار افراد دیگر قرار دارد.

سکویا کپیتال یکی از بزرگترین و موفق‌ترین شرکت‌های سرمایه‌گذاری در جهان محسوب می‌شود و سرمایه‌گذار خطرپذیر اصلی در سیلیکون ولی است. در همین راستا حمله سایبری به آن اهمیت بالایی دارد.

این کمپانی در بیانیه‌ای که برای وب‌سایت «آکسیوس» ارسال کرده، به بررسی این حمله سایبری توسط مقامات قانونی خبر داده:

IraniCard

«ما اخیرا یک مشکل امنیت سایبری را تجربه کرده‌ایم. تیم امنیتی ما به سرعت شروع به تحقیق در این زمینه کرده و با مقامات قانونی ارتباط برقرار کرده‌ایم. علاوه بر این، با متخصصان امنیت سایبری در خارج از شرکت همکاری می‌کنیم تا این مشکل رفع و همچنین بطور مداوم امنیت سیستم‌های ما حفظ شود.

ما به علت این حمله سایبری متاسفیم و به تمام افرادی که تحت تاثیر آن قرار گرفته‌اند، اطلاع داده‌ایم. ما سرمایه‌گذاری زیادی در بخش امنیت انجام داده‌ایم و همچنین در آینده به چنین کاری ادامه می‌دهیم تا با تهدیدهای سایبری مقابله کرده و آن‌ها را برطرف کنیم.»

سکویا کپیتال

این کمپانی در پورتفوی خود شرکت‌هایی مانند Aribnb، «دوردش» و «رابین هود» را دارد که رابین هود در هفته‌های اخیر به علت خرید سهام شرکت «گیم استاپ» در صدر اخبار قرار داشته. سکویا کپیتال همچنین یکی از سرمایه‌گذاران شرکت‌های امنیت سایبری مانند «FireEye» و «Carbon Black» است. علاوه بر این، شاهد سرمایه‌گذاری آن در غول‌های فناوری مانند گوگل و اپل هم بوده‌ایم.

سرمایه‌گذاران سکویا که به عنوان شرکای آن هم شناخته می‌شوند را شخصیت‌های دانشگاهی، مدیران اجرایی کمپانی‌های فناوری و بنیادهای خیریه تشکیل می‌دهند. سکویا کپیتال به سرمایه‌گذاران اعلام کرده که در حال بررسی دارک‌وب برای پیدا کردن داده‌های احتمالی است.

به گفته این کمپانی، تا به امروز به مدرکی مبنی بر فروش این داده‌ها در دارک وب دست پیدا نکرده و همچنین نشانه‌ای مبنی بر سوءاستفاده از آن‌ها وجود ندارد. با وجود چنین اظهارنظری، باید تا اتمام تحقیقات صبر کنیم و ببینیم یکی از بزرگترین سرمایه‌گذاران خطرپذیر سیلیکون ولی تا چه اندازه از این حمله سایبری آسیب دیده است.

خرید اندروید باکس

ردیاب خودرو

محصولات لندر

فید

ردیاب لندر

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *