تاریخ امروز:۱۰ آذر ۱۴۰۰

سهم ۲ درصدی ایران از بازار اقتصادی کشورهای همسایه‌

مدیرکل عربی و آفریقای سازمان توسعه تجارت مطرح کرد؛

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، فرزاد پیل تن، مدیرکل عربی و آفریقای سازمان توسعه تجارت تصریح کرد: سهم ایران از بازار یک تریلیون و ۱۶۰ میلیارد دلاری واردات ۱۵ کشور همسایه تنها ۲۰ میلیارد دلار یعنی ۲ درصد است.

پیل تن در برنامه گفت و گوی ۱۸:۳۰ شبکه خبر بیان کرد: داشتن ۱۵ کشور همسایه با جمعیت زیاد، ظرفیت های بسیاری برای تجارت در کشور ایجاد کرده است اما به دلیل برخی مشکلات و فراهم نبودن زیرساخت های لازم ، از این ظرفیت ها به خوبی بهره گرفته نمی شود.

او ادامه داد: در برخی کشورها امکان تامین نیازهای آن کشور را نداریم و در برخی موارد قیمت های ما رقابتی نیستند.

مدیرکل عربی و آفریقای سازمان توسعه تجارت گفت: به طور مثال ظرفیت خالی ۴ میلیارد دلاری برای افزایش صادرات به عراق داریم. در این کشور  در رقابت نزدیک تجاری با ترکیه و چین  هستیم به طوری که سهم ۲۳ درصدی از بازار وارداتی عراق داریم.

به گفته وی برای توسعه صادرات به عراق و رقابت با کشور ترکیه در این بازار، باید زیرساخت های تجاری از جمله حمل و نقل، بسته بندی، کیفیت و قیمت مناسب فراهم شود.

در ادامه برنامه محمد لاهوتی، رئیس کنفدراسیون صادرات در خصوص راهکارهای توسعه صادرات به عراق و سوریه گفت: اصلاح حمل و نقل کالا، بسته بندی، بازاریابی و آموزش بنگاه ها و حمایت صندوق ضمانت صادرات از صادر کننده ها می تواند مشکلات صادرات کالا به کشورهای همسایه را مرتفع کند.

انتهای پیام/

پخش کننده موسیقی لندر

تکنولوژی

خبر

مجله یک

ردیاب لندر LD-61R

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *