تاریخ امروز:۲۵ مهر ۱۴۰۰

سهم دانش بنیان‌ها در اکسپو ۲ برابر شد

پیمان پاک در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان:

علی رضا پیمان پاک رئیس سازمان توسعه تجارت در گفت‌وگو با  خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره روند برگزاری روند اکسپو، گفت: اکسپو از دو هفته پیش آغاز شده است و برای حضور فعال در این نمایشگاه با  با صادرکنندکان نشست های هم اندیشی برگزار کردیم. گفتنی است که وزیر صمت برای افتتاح این نمایشگاه به صورت مجازی حضور داشتند. از منظر ساختار ایران جزو ۸ کشور برتر جهان در این نمایشگاه است، اما از نظر محتوا ضعف وجود دارد که در همین دو هفته در راستای بهبود آن تلاش کردیم.

او با تاکید بر جایگاه ایران در این رخداد اقتصادی گفت: این کار مشترکی بین وزارت میراث فرهنگی و گردشگری، وزارت فرهنگ و ارشاد، بخش خصوصی و ما محسوب می‌شود. ما باید در امیدوارم تصویری از ایران به نمایش بگذاریم که شامل ایران آینده و صنایع خلاق باشد.

پیمان پاک تصریح کرد: حوزه‌هایی مثل انیمیشن که می‌تواند در حوزه فرهنگ از آن درآمد کسب کرد یا حوزه‌هایی مثل فرش که اقداماتی در آن انجام شده است. صنایع روز حوزه فرهنگی با کمیته‌هایی که تشکیل شد تا تصویر خوبی را از ایران نشان بدهیم.

رئیس سازمان توسعه تجار تصریح کرد: عملکرد در این دو هفته بیشتر مبتنی بر عقبه ایران بود و ایران قدیم معرفی می‌شد است در صورتی که باید ایران جدید معرفی شود. معاونت علمی با دستاورد‌های فناورانه‌ای که در اختیار دارد، زیر ساخت کمی در اختیار داشت. اما ما سهم دانش بنیان ها در نمایشگاه اکسپو را به دلیل همین زیر ساخت کم افزایش و به دو برابر دوره های گذشته رساندیم.

او  با اشاره به استقرار شرکت‌های دانش بنیان، ادامه داد: در حوزه‌های تجهیزات پزشکی و سلامت کمک‌های داشتیم و‌ تحولاتی اتفاق افتاد که از ابتدای آبان ماه این غرفه‌ها تجهیز می‌شود تا در عرصه‌های بین‌المللی تصویری فناورانه از ایران ارائه شود. صنایع خلاق هم تا پایان مهرماه فعالیتشان را آغاز خواهند کرد تا تصویری حقیقی‌ از ایران دانش بنیان و ایران قوی به رخ جهانیان کشیده شود.

انتهای پیام/

پخش کننده موسیقی لندر

تکنولوژی

خبر

مجله یک

ردیاب لندر LD-61R

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *