تاریخ امروز:۳۱ فروردین ۱۴۰۰

سهام عدالت نماد وعده کاندیدای انتخابات ۱۴۰۰ نشود

احمد جانجان کارشناس بازار سرمایه  در گفت و گو با خبرنگار بورس گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، در پاسخ به این سوال که آیا انتخابات ۱۴۰۰ بر ارزش سهام عدالت تاثیر خواهد گذاشت یا خیر؟ تصریح کرد: بحث سهام عدالت و بازار سهام همانند گندم ری می‌ماند و در واقع باید گفت که بازار سهام به دلیل جایگاه تخصصی که دارد دیگر  بازیچه دست کسی به ویژه کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری نخواهد شد.

او بیان کرد: بحث بازار سرمایه اکنون از فاز شعار فاصله گرفته و به سمت عملگرایی در حال حرکت است، ساز و کار‌های مربوط به سهام عدالت باید تغییر کند، به طوری که  اکنون مسئولان نباید به دلیل شرایط حاکم بر بازار سرمایه اجازه آزاد سازی مابقی سهام عدالت  را به منظور فروش دهند.

کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: سهام عدالت همانند لبه تیز شمشیر می‌ماند هرکسی که قصد داشته باشد که آن را اکنون به سمت آزاد سازی بیشتر ببرد باعث افزایش ریزش بازار سهام و کاهش ارزش سهام عدالت خواهد شد.


بیشتر بخوانید

قیمت سهام تحت تاثیر چه عواملی تعیین می‌شود؟


جانجان گفت: یک بخش عمده ریزش بازار سرمایه مربوط به سهام عدالت می‌شود، هر کسی که روی کار می‌آید باید یک برنامه منسجم برای این مسئله داشته باشد تا دیگر شاهد چنین اتفاقاتی در بازار سرمایه نباشیم.

این کارشناس بازار سرمایه در پایان گفت: سیاست گذارانی که روی کار خواهند آمد باید برنامه ریزی‌های منسجم تری را در رابطه با سهام عدالت داشته باشند، زیرا سهام‌هایی که پرتفوی سهام عدالت را تشکیل می‌دهند ارزشمند هستند و با هر تصمیم نادرست می‌توانند علاوه بر لطمه وارد کردن بر سهامداران بازار سرمایه ارزش دارایی سهامداران سهام عدالت را نیز کاهش دهند امیدواریم که امسال دیگر در صنایع مهمی هماننده فولاد، سیمان و سایر موارد  شاهد قیمت گذاری‌های دستوری نباشیم.

انتهای پیام/

پاوربانک ۲۰۰۰۰ میلی آمپر

پخش کننده موسیقی لندر

تکنولوژی

خبر

مجله یک

ردیاب لندر LD-61R

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *