تاریخ امروز:۳۱ فروردین ۱۴۰۰

سرمایه گذاری بی سابقه ۱۰۰ میلیارد دلاری برای تولید تراشه

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از سی جی تی ان، تی اس ام سی هدف از سرمایه گذاری یادشده را پاسخ به نیاز بازار و ایجاد ظرفیت مورد نیاز اعلام کرده است.

این شرکت در بیانیه ای در این زمینه تصریح کرده: ما در حال همکاری نزدیک با مشتریانمان برای تامین پایدار نیازهایشان هستیم. عرضه نسل جدید تجهیزات مخابراتی و رایانه های قدرتمند نیاز به تراشه ها را افزایش داده و شیوع ویروس کرونا و دورکاری نیز تقاضا برای خرید محصولات الکترونیک را بیشتر کرده است، زیرا جهان به نحوی فزاینده به دیجیتالی شدن نیازمند است.

تی اس ام سی تراشه هایی برای شرکت های بزرگی همچون اپل و کوالکوم می سازد و و افزایش تقاضا باعث رشد ۱۸ درصدی درآمد آن در ماه های ژانویه و فوریه نسبت به ماه قبل از آن شده است.

اینتل و سامسونگ نیز قصد دارند در زمینه تولید تراشه های رایانه ای سرمایه گذاری کنند، اما هیچ یک چنین رقم کلانی را به این امر اختصاص نخواهند داد. بخش اعظم نیمه هادی ها در گوشی های هوشمند، تجهیزات پزشکی، رایانه ها و دیگر محصولات الکترونیک مورد استفاده قرار می گیرند.

یکی از بیشترین موارد سرمایه گذاری در زمینه تولید تراشه در سال های اخیر مربوط به اینتل است که ۲۰ میلیارد دلار به تاسیس دو کارخانه جدید در آریزونا اختصاص داده است.

انتهای پیام/


پاوربانک

اخبار جدید

پدیاتک

ردیاب خودرو لندر LD-61R

ردیاب خودرو

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *