تاریخ امروز:۱۰ اسفند ۱۳۹۹

سرمایه‌گذاری ۱۷ میلیارد دلاری سامسونگ برای احداث خط تولید چیپ در تگزاس

اوایل بهمن‌ماه گفته شد که سامسونگ در رقابت با TSMC کارخانه جدیدی برای تولید چیست ۳ نانومتری در تگزاس با سرمایه گذاری ۱۰ میلیارد دلاری احداث می‌کند. اکنون آخرین گزارش‌ها حاکی از آن است که کره‌ای‌ها رقمی بسیار بالاتر و در حدود ۱۷ میلیارد دلار برای احداث کارخانه سرمایه‌گذاری می‌کنند.

براساس اسناد مربوط به راه اندازی کارخانه چیپست سامسونگ، کره‌ای‌ها پیش بینی کرده‌اند که احداث چنین کارخانه‌ای نیاز به سرمایه‌گذاری بیشتر و رقمی در حدود ۱۷ میلیارد دارد.

با احداث کارخانه تولید تراشه در آستین تگزاس، در حدود ۱۸۰۰ شغل ایجاد می‌شود. اگر همه چیز مطابق برنامه پیش برود، کارخانه جدید در فصل سوم سال ۲۰۲۳ رسما کار خود را آغاز خواهد کرد. با وجودی که سامسونگ به صورت رسمی اعلام نکرده کارخانه چیپست تگزاس قرار است تراشه‌های چند نانومتری تولید کند، اما به نظر می‌رسد باید منتظر تولید چیپ‌های ۳ نانومتری در این کارخانه باشیم.

IraniCard

در حال حاضر کارخانه تولید چیپست سامسونگ در کره جنوبی، تراشه‌های ۵ و ۷ نانومتری تولید می‌کند و خط تولید S2 کارخانه تگزاس نیز تولید چیپ‌های ۱۱ و ۱۴ نانومتری را برعهده دارد.

با این وجود با توجه به اینکه چیپ‌های سامسونگ در ایالات متحده مشتریانی همچون IBM، انویدیا، کوالکام و تسلا را دارد، این شرکت تصمیم گرفته کارخانه جدید را به منظور پاسخگویی به نیاز این مشتریان احداث کند.

از سوی دیگر با هوشمندتر شدن بیشتر محصولات الکترونیکی و حتی خودروهای برقی،‌ میزان تقاضا برای تراشه‌های پیشرفته طی چند سال گذشته افزایش یافته است.

برنامه فعلی سامسونگ آن است که کارخانه جدید را در کنار خط S2 فعلی احداث کند. این بدان معنا است که احتمالا این شرکت قصد ندارد در آینده نزدیک فرآیند تولید تراشه خط S2 را نیز ارتقا دهد. انتظار می‌رود کارخانه جدید طی ۲۰ سال آینده در آمدی در حدود ۸٫۶۴ میلیارد دلار داشته باشد که از این رقم ۷٫۳۲ میلیارد دلار آن برای پرداخت حقوق و دستمزد هزینه خواهد شد.

خرید اندروید باکس

ردیاب خودرو

محصولات لندر

فید

ردیاب لندر

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *