تاریخ امروز:۱۷ اسفند ۱۳۹۹

سدهای تهران آمادگی کنترل سیلاب‌های احتمالی را دارند

محمد شهریاری مدیر دفتر بهره برداری و نگهداری تاسیسات آبی و برق آبی شرکت آب منطقه‌ای تهران در گفت‌وگو با  خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به پیش‌بینی ورود سامانه بارشی به استان تهران گفت: ظرفیت خالی برای کنترل سیلاب‌های احتمالی در سد‌های پنج گانه استان تهران وجود دارد.

او افزود: با توجه به حجم خالی پشت سدها، از بابت بارش‌های بالادست سد‌ها نگرانی وجود ندارد.

مدیر دفتر بهره برداری و نگهداری تاسیسات آبی و برق آبی شرکت آب منطقه‌ای تهران بیان کرد:  وقوع آبگرفتگی به صورت مکرر در برخی نقاط انجام شده است و در حال حاضر ۵۰ درصد سد‌های استان تهران برای وقوع سیلاب احتمالی خالی است.

شهریاری تصریح کرد:  آب تخلیه شده از سد‌های استان تهران برای تامین بخشی از نیاز آب کشاورزی و تغذیه مصنوعی دشت‌ها استفاده شده و در عمل هیچ آبی هدر نمی‌رود.


بیشتر بخوانید


او افزود: اکنون ذخیره سد‌های پنج‌گانه تهران ۵۶۱ میلیون متر مکعب است، در حالی که این حجم در روز مشابه سال گذشته ۵۹۶ میلیون مترمکعب بوده است.

مدیر دفتر بهره‌برداری و نگهداری تاسیسات آبی و برق آبی شرکت آب منطقه‌ای تهران ادامه داد: اکنون مخازن سد‌های تهران نسبت به سال گذشته با کسری ۳۴ میلیون مترمکعبی روبه‌رو هستند.

شهریاری موجودی سد امیرکبیر را ۹۵ میلیون مترمکعب، سد لتیان را ۲۴ میلیون مترمکعب، سد لار را ۳۱ میلیون مترمکعب، سد طالقان را ۲۶۱ میلیون مترمکعب و سد ماملو را ۱۵۰ میلیون مترمکعب اعلام کرد.

این مقام مسئول در پایان میزان بارندگی استان تهران را از ابتدای سال آبی ۱۸۱ میلی‌متر عنوان کرد و گفت: این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهش ۱۶۷ درصدی را نشان می‌دهد.

انتهای پیام/

پاوربانک ۲۰۰۰۰ میلی آمپر

پخش کننده موسیقی لندر

تکنولوژی

خبر

مجله یک

ردیاب لندر LD-61R

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *