تاریخ امروز:۷ اسفند ۱۳۹۹

سخت افزار آیفون از شارژ بی‌سیم معکوس پشتیبانی می‌کند، اما اپل آن را فعال نمی‌کند

شارژ بی‌سیم معکوس ویژگی مفیدی است که برخی از پرچمداران اندروید برای شارژ لوازم جانبی بی‌سیم خود مانند هدفون‌ از آن استفاده می‌کنند. با وجود اینکه این قابلیت در سخت‌افزار آیفون ۱۱ دیده شد، اما مشخص شده که اپل آن را به شکل نرم‌افزاری غیرفعال کرده است. بعید به نظر می‌رسد آیفون‌های فعلی یا آینده نزدیک از این قابلیت استفاده کنند.

در حالی که آیفون‌های اپل از شارژ بی‌سیم پشتیبانی می‌کنند، آنطور که بلومبرگ می‌گوید شارژ بی سیم معکوس در برنامه‌های آینده این کمپانی جایی ندارد. باید به این نکته توجه کرد که موبایل آیفون ۱۱ و آیفون ۱ پرو در حال حاضر از قابلیت شارژ بی سیم معکوس پشتیبانی می‌کنند اما اپل به دلایلی آن را غیرفعال کرده است.

با این وجود می‌توان به این نتیجه رسید که آیفون ۱۲ هم از سخت‌افزار این قابلیت پشتیبانی می‌کند، هرچند امکان استفاده از آن در حال حاضر وجود ندارد. گزارش‌ها به FCC نشان می‌دهد که تمام مدل‌های جدید و فعلی آیفون با استفاده از قسمت پشت خود که به عنوان یک پد شارژ بی‌‌سیم طراحی شده‌، می‌توانند نسبت به شارژ برخی لوازم جانبی مانند اپل‌واچ و ایرپاد اقدام کنند.

IraniCard

از سوی دیگر اپل با تمرکز روی بهره‌وری بیشتر از باتری گوشی‌های خود ساخت پاوربانک مگ‌سیف برای آیفون ۱۲ را در برنامه‌های خود قرار داده است.

بزرگترین مشکل شارژ بی سیم معکوس انرژی مصرفی بسیار کم و در نتیجه سرعت بسیار پایین شارژ است. برای مثال گوشی گلکسی S21 برای شارژ با این قابلیت فقط از ۴.۵ وات پشتیبانی می‌کند. با این وجود باید به این نکته توجه داشت که این محدودیت برای جلوگیری از فرسودگی غیرضروری باتری در نظر گرفته شده است.

یکی از اشکالات دیگر که تنها به گوشی‌های آیفون مربوط می‌شود، خالی شدن زودهنگام باتری آن‌ها است. اپل در گوشی‌های خود از باتری با ظرفیت بالا استفاده نمی‌کند و درعوض روی بهینه‌سازی بهتر سیستم‌عامل iOS برای جلوگیری از اتمام باتری تمرکز دارد. استفاده از باتری‌هایی با ظرفیت بیشتر در مدل‌های آینده آیفون، می‌تواند تخلیه سریع باتری ناشی از شارژ بی‌سیم معکوس را جبران کند و شاید در آن زمان اپل این قابلیت را به شکل نرم‌افزاری فعال کند.

در آخر باید به این نکته اشاره کرد که در حال حاضر برنامه‌های آینده اپل اعلام نشده و هنوز هم ممکن است این کمپانی با ارائه بروزرسانی‌های نرم‌افزاری آینده خود، این قابلیت را در دسترس کاربران خود قرار دهد.

خرید اندروید باکس

ردیاب خودرو

محصولات لندر

فید

ردیاب لندر

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *