تاریخ امروز:۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

ستون تازه ورزش سه ؛برگی از تاریخ/ پروین با بازوبند کاپیتانی در میان بهترین ها(عکس)

به گزارش”ورزش سه “،سالها از صعود ایران به مرحله نهایی رقابت های المپیک می گذرد و تیم ملی کشورمان نتوانسته جواز صعود به این رقابت ها را کسب کند.

در دهه ۸۰ میلادی تیم های ملی کشورها هم بر خلاف این سالها که تیم های زیر ۲۳مجاز به شرکت در این مسابقات هستند می توانستند در رقابت های المپیک شرکت کنند و تیم ملی کشورمان هم در اسفند ماه سال ۵۸با ترکیبی از بهترین های آن سالها همچون علی پروین ، مرحوم حجازی، حسین فرکی، حمید علیدوستی، نصرالله عبدالهی، بهتاش فریبا، محمد دادکان، و . . . در رقابت های مقدماتی با سرمربیگری حسن حبیبی و دستیاری همایون شاهرخی شرکت کرد و جواز حضور در المپیک مسکو را بدست آورد. 

ایران در آن رقابت ها با تیم های چین ،کره شمالی ،سنگاپور،هند و سریلانکا همگروه بود و از همین گروه به المپیک صعود کرد ،ولی به دلیل آغاز جنگ تحمیلی و شرایط آن سالها المپیک را تحریم کرد تا آن نسل موفق فوتبال ایران راهی المپیک مسکو نشوند.

 

در تصویربالا علی پروین را می بینیم که در ۳۳سالگی و با بازوبند کاپیتانی در حال برگزاری مراسم آغازین بازی با کاپیتان سنگاپور است و در تصویر پائین حمید علی دوستی دیده می شود ،فوتبالیستی توانا که هیچگاه با تیم ملی به آنچه که لیاقتش را داشت دست نیافت.

نمایی از بازیکنان آن روزها که بدون داشتن لیگ و اردو به المپیک رسیدند را در کنار هم می بینیم ، نسلی که به آن چه که لیاقتش را داشت نرسید.

 

ایستاده از راست: همایون شاهرخی، عبدالرضا برزگری، محمد دادکان، احمد سنجری، نصرالله عبداللهی، نادر فریادشیران، ناصر حجازی، حسین فرکی، امیر مرزوقی، بهتاش فریبا و حسن حبیبی

 

نشسته از راست: خبیری، محمود ابراهیم زاده، حمید علیدوستی، علی پروین، محمود حقیقیان، مهدی دینورزاده و رضا نعلچگر

ردیاب خودرو

اندروید باکس

اخبار علمی

پاوربانک ۱۵۰۰۰ میلی آمپر لندر مدل LD-1500

ردیاب خودرو لندر مدل LD-61R

ردیاب موتور سیکلت

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *