تاریخ امروز:۱۰ اسفند ۱۳۹۹

ستون تازه ورزش سه؛برگی ازتاریخ/ پروین :یادت نرود استقلال باید بماند (عکس)

کد خبر: ۱۷۳۷۲۴۲/۱

زمان: ۰۹:۴۵  
۱۳۹۹/۱۱/۲۵

بازدید: ۱۱,۶۳۴

ستون تازه ورزش سه؛برگی ازتاریخ

علی پروین همیشه دغدغه اش این بوده که استقلال و پرسپولیس باید در کنارهم قوی باشند تا تیم ملی بیشترین بهره را از این دو تیم ببرد

به گزارش “ورزش سه “،رقابت های فوتبال ایران از سال ۶۹ با آغاز لیگ قدس به صورت باشگاهی شروع به فعالیت نمود و در کنار آن رقابت های باشگاه های تهران تا سال ۷۰هم در کنار آن با حضور استقلال ، پرسپولیس،پاس ،سایپا و … برگزار می شد و تیم های شرکت کننده از تهران فشار زیادی را بابت حضور در دو تورنمنت تحمل می کردند .

 

همین فشار باعث شد تا سردمداران فوتبال تهران با جدا سازی تیم های شرکت کننده در رقابت های باشگاه های ایران از دیگر تیم های تهرانی زمینه ساز رقابتی به عنوان سوپر جام شوند . رقابت های سوپر جام با حضور نمایندگان لیگ برتر و رتبه های برتر تهران درزمستان سال ۷۱برگزار و در نهایت با قهرمانی سایپا به پایان رسید .  

 

در پایان سوپرجام تهران تیم‌های سایپا٬پیروزی٬کشاورز، بانک تجارت٬پورا، گسترش، استقلال تهران و پاس مقام‌های اول تا هشتم را کسب کردند؛ بنابراین طبق قانون، سایپا و کشاورز دیگر نمایندگان تهران (علاوه بر پاس و پیروزی که رتبه اول و دوم لیگ آزادگان را کسب کرده بودند ) برای لیگ ۱۳۷۲ شدند و تیم‌های گسترش، پورا ،بانک تجارت و استقلال تهران یا باید رقابت های باشگاه های تهران را برای خود انتخاب می کردند و یا باید در دسته سوم به رقابت می پرداختند که استقلال با تصمیم مدیرانش دسته سوم را به جای رقابت های باشگاهی تهران انتخاب کردو در سال ۷۲با قهرمانی در سوپرجام تهران به رقابت های لیگ آزادگان در سال ۱۳۷۳بازگشت.

در همان روزها که استقلال مجوز رفتن به لیگ دسته یک را دریافت نکرده بود علی پروین که همزمان سرمربی گری تیم ملی و پرسپولیس را به عهده داشت در مصاحبه ای با کیهان ورزشی درشروع مصاحبه اش می گوید استقلال باید در لیگ بماند و نباید یکی از دوقلو های خود را ازدست بدهد. مصاحبه پروین که بیشتر در حول و حوش تیم ملی صورت پذیرفته در خاتمه هم با این جمله پروین به اتمام رسیده است.”یادت نره ،حتماً بنویسی ها.یادت نره .استقلال حتماً باید بماند.”

 

ردیاب خودرو

اندروید باکس

اخبار علمی

پاوربانک ۱۵۰۰۰ میلی آمپر لندر مدل LD-1500

ردیاب خودرو لندر مدل LD-61R

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *