تاریخ امروز:۱۱ اسفند ۱۳۹۹

ستاری: شرکت‌های بیمه در طرح‌های دانش‌بنیان سرمایه‌گذاری کنند

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس ، مراسم اعطای پروانه فعالیت اولین استارتاپ بیمه ای کشور با حضور معاون فناوری اطلاعات ریاست جمهوری و رئیس کل بیمه مرکزی و مدیران عامل شرکت های بیمه در دهه مبارک فجر برگزار شد.

سورنا ستاری در این مراسم ضمن بیان اینکه توسعه در گذشته نمود سخت افزاری داشته و امروزه امری فرهنگی و نرم افزاری است، تاکید کرد که صنعت بیمه همیشه این روز را به یاد خواهد داشت زیرا آغاز تحولی بزرگ در صنعت بیمه است.
معاون رئیس جمهور، همچنین پیشنهاد ایجاد چند بیمه جدید را به بیمه مرکزی ارائه کرد که پیشنهاد وی به دو حوزه کالاهای دانش بنیان و بیمه ۱۳ صندوق پر ریسک فعال در بورس مربوط بود.
ستاری در این مراسم از شرکتهای بیمه ای درخواست کرد تا در طرح های دانش بنیان و استارتآپ ها سرمایه گذاری کنند.
 سامانه آنلاین بیمه با نام تجاری سابیم به عنوان اولین استارت آپ بیمه ای در کشور توسط اساتید حوزه فین تک و اینشورتک دانشگاه آزاد اسلامی هستند که دارای مجوز از بیمه مرکزی است و هدف آن ایجاد فضای امن و راحت برای استفاده از خدمات آنالین بیمه ای است. باور عمومی در جامعه این است که برای تهیه بیمه باید به صورت حضوری به نمایندگان بیمه مراجعه کنند، در حالی که نه تنها سبک زندگی امروز در جامعه به سمتی می رود که افراد تمایل داشته باشند نیارهای خود را به صورت غیر حضوری برطرف کنند، بلکه شیوع ویروس کووید ۱۹ (کرونا) این روند را سرعت بخشیده و نیاز به وجود بستر مناسبی برای خرید آنلاین بیمه را برجسته کرده است. به همین دلیل بیمه مرکزی سازوکاری را فراهم کرده است تا شرکتهای معتبری را برای ارائه این خدمات تایید و معرفی کند؛ یکی از مزیت های خرید آنلاین و شاید مهمترین مزیت خرید بیمه از سامانه آنالین بیمه سابیم، امکان مقایسه قیمت و شرایط است که در آن هر فردی بدون اتالف زمان و فارغ از خستگی های روزمره تنها با کامپیوتر، لپ تاپ و موبایل می توانند قیمت بیمه نامه مد نظر خود را از شرکتهای مختلف استعلام کرده، آنها را مقایسه کنند، بیمه مورد نظر خود را انتخاب کرده و درخواست صدور بدهند. مزیت دیگر خرید آنالین از این نوع شرکت ها این است که به شما کمک میکند پوشش ها، سقف تعهدات، سطح توانگری، تعداد شعب پرداخت خسارت و زمان پاسخگویی به شکایت را در شرکتهای مختلف مشاهده کنید و سپس بهترین بیمه را سفارش دهید. شرکت آنلاین بیمه ای سابیم که امروز در حضور معاون رئیس جمهور پروانه برداری دریافت کرد مسیر جدیدی را در صنعت بیمه برای مردم ترسیم کرده است.

انتهای پیام/


پاوربانک

اخبار جدید

پدیاتک

ردیاب خودرو لندر LD-61R

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *