تاریخ امروز:۲۸ دی ۱۴۰۰

رکورد بستری شدن مبتلایان به کرونا در آمریکا/ بستری ۵۰۰ نفر در هر ساعت

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از سی‌جی‌تی‌ان، میزان بستری شدن بیماران مبتلا به ویروس کرونا در ایالات متحده به بالاترین رقم در هشت ماه گذشته رسید.

به گفته وزارت بهداشت و خدمات انسانی (HHS) ایالات متحده آمریکا، تعداد بیماران مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان های ایالات متحده به ۱۰۰ هزار نفر رسیده است که بالاترین حد در هشت ماه گذشته است؛ شیوع گونه بسیار مسری دلتا سلامت کشور را تحت فشار قرار داده است.

براساس اطلاعات منتشر شده سیستم مراقبت در صبح روز جمعه، در مجموع ۱۰۱ هزار و ۴۳۳ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان بستری شدند و شمار بستری شدن بیماران مبتلا به این بیماری در ایالات متحده در یک ماه گذشته بیش از دو برابر شده است.

براساس داده‌های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها نیز طی هفته گذشته، به طور متوسط ​​در هر ساعت بیش از ۵۰۰ نفر مبتلا به کرونا در بیمارستان بستری شدند.

با گسترش کمپین واکسیناسیون در اوایل سال ۲۰۲۱، بستری شدن در بیمارستان کاهش یافت و در اواخر ژوئن به کمترین میزان در سال ۲۰۲۱ یعنی ۱۶۰۰۰ نفر رسید.

با این حال، پذیرش کووید ۱۹ در ژوئیه به طور ناگهانی افزایش یافت؛ جنوب ایالات متحده مرکز آخرین شیوع بیماری است اما بستری شدن در سراسر کشور در حال افزایش است. بر اساس داده‌های HHS، فلوریدا دارای بیشترین تعداد بیماران بستری کووید ۱۹ و پس از آن تگزاس و کالیفرنیا هستند و بیش از ۹۵ درصد تخت‌های مراقبت های ویژه در حال حاضر در آلاباما، فلوریدا و جورجیا از بیماران مبتلا به کرونا اشغال شده است. نوع دلتا که به سرعت در بین جمعیت بدون واکسینه ایالات متحده در حال گسترش است، تعداد بی سابقه‌ای از کودکان را  گرفتار کرونا کرده و در بیمارستان بستری شده‌اند.

انتهای پیام/ 


پاوربانک

اخبار جدید

پدیاتک

ردیاب خودرو لندر LD-61R

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *