تاریخ امروز:۱۰ اسفند ۱۳۹۹

رونمایی از لباس جدید کادر درمان برای مقابله با کرونا

دانشجویان کشور برای حفاظت کادر درمان از بیماری کرونا لباس جدیدی طراحی و از آن رونمایی کردند. گفته شده این لباس در مدت ۸ ماه تلاش و تحقیق مداوم دو نفر از دانشجویان نخبه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و استادان راهنما طراحی و تولید شده است.

با حضور «علیرضا زالی» فرمانده عملیات مقابله با کرونای کلانشهر تهران، لباس جدید گروه درمان برای مقابله با بیماری کرونا با تلاش دانشجویان نخبه کشور طراحی و رونمایی شد.

IraniCard

ایران پیش از این از چندین ورژن لباس محافظتی برای کادر درمان استفاده کرده بود که آخرین نسخه آن از نوعی پارچه داخلی ساخته شده بود که هیچ چیزی از بیرون به آن وارد نمی‌شود اما تنفس نیروهای درمانی قابل انتقال به بیرون است. لباس جدیدی که ساخته علاوه بر این ویژگی‌ها پوشش نوینی دارد که با متعادل کردن گرمای موجود در لباس و امکان خروج گرما شرایط بهتری را برای کادر درمان بوجود می‌آورد. این لباس هوای بیرون را به داخل مکش می‌کند و ضمن ایجاد خنکی و کاهش دما، همزمان این هوا را بیش از ۹۹ درصد تصفیه می‌کند.

«سیامک برزیده» دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه شهید بهشتی در مراسم رونمایی از لباس جدید گروه درمان گفت: «در طراحی این لباس خستگی و گرمای ناشی از پوشیدن لباس گان مورد نظر بود و در لباس جدید شرایطی برای کاهش دما و خستگی ناشی از پوشیدن لباس فراهم شده است.»

«حامد اسد زاده» کارشناس ارشد مهندسی طراحی صنعتی از دیگر اعضای این گروه تحقیقاتی نیز گفت: «در طراحی لباس از علوم ارگونومی فیزیک شیمی آناتومی و فیزیولوژی استفاده شده است.»

هنوز جزئیات بیشتری از صحت‌سنجی کارکرد این لباس منتشر نشده است.

خرید اندروید باکس

ردیاب خودرو

محصولات لندر

فید

ردیاب لندر

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *