تاریخ امروز:۱۶ اسفند ۱۳۹۹

رشد ۷۱ درصدی واردات کالاهای اساسی از بندر چابهار

به گزارش  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، بهروز آقایی مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان درباره عملیات تخلیه و بارگیری کالا در بندر چابهار، اظهار کرد: بندر چابهار، به عنوان یکی از بنادر مهم جنوب شرق کشور به دلیل موقعیت استراتژیک و دستیابی به آب‌های آزاد بین‌المللی جایگاه ویژه‌ای در مبادلات ایران با سایر کشورهای منطقه دارد.

 

او با اشاره به آمار تخلیه و بارگیری کالا در بندر چابهار ادامه داد: بندر چابهار، در سه حوزه دریایی، بندری و مخابراتی از تجهیزات مدرن و به روزی برخوردار است که به واسطه دستگاه‌های جانمایی شده در این بندر، آمار تخلیه و بارگیری کالا از ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته با رشد ۲۵ درصدی همراه بوده است.

 

آقایی با بیان این که ۹ درصد کالاهای اساسی کشور از ابتدای امسال از طریق بندر چابهار وارد شده است، اضافه کرد: واردات کالاهای اساسی(گندم، جو دامی، ذرت، برنج، شکر، محصولات کشاورزی، روغن نباتی و مواد غذایی) از بندر چابهار نسبت به سال گذشته ۷۱ درصد افزایش یافته است.

 

او با بیان اینکه صادرات کالا در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸ در بندر چابهار، ۳۸۱ درصد رشد داشته است، گفت: صادرات محصولات کشاورزی و دامی و گوشت از طریق این بندر بزرگ اقیانوسی با رشد ۱۰۰ درصدی و کالای ساختمانی با ۷۴۸ درصد رشد همراه بوده است.

 

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با مقایسه آمار ترانزیت کالا در سال ۹۹ نسبت به ۹۸ در بندر چابهار، بیان کرد: امسال محصولات کشاورزی، گندم، شکر، گوشت و فرآورده‌های گوشتی، مواد غذایی، ماشین آلات از طریق بندر چابهار ترانزیت شده که رشد ۹۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته است.

 

انتهای پیام/

پاوربانک ۲۰۰۰۰ میلی آمپر

پخش کننده موسیقی لندر

تکنولوژی

خبر

مجله یک

ردیاب لندر LD-61R

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *