تاریخ امروز:۲۹ مهر ۱۴۰۰

دروازه‌بان گلزن یک میلی‌متر تا انجام کار تاریخی / عجایب فوتبال؛یک شگفت انگیزی که دو نشد (عکس) 

به گزارش “ورزش سه”، حضور دروازه بانان در محوطه جریمه حریف برای گلزنی، از آن دست اتفاقات جالب توجه فوتبال است. هنگامی که زمانی برای جبران نتیجه باقی نمانده، سنگربان دروازه اش را رها کرده و بی خیال افزایش اختلاف نتیجه شده و به امید زدن گل تساوی به سمت دروازه حریف پیش می رود.

 

در بسیاری از لیگ های معتبر اروپایی شاهد به ثمر رسیدن گل از سوی دروازه بانان در آخرین ثانیه های بازی بوده ایم. برای این اتفاق می توان مثال های زیادی را ردیف کرد اما به ندرت در تاریخ فوتبال این اتفاق رخ داده که یک دروازه بان در وقت های اضافه با وجود گلزنی، مجددا و برای زدن گل دوم پیش رفته باشد و شاید هیچکدام از اتفاقاتی که برای گلرهای تاریخ فوتبال رخ داده، به شیرینی و تلخی اتفاقی نباشد که برای میگل اورکویزا سنگربان پیلکامایو رخ داد.

 

در هفته هایی که فوتبال پاراگوئه به اوج حساسیت خود رسیده بود، دروازه بان تیم پیلکامایو تا یک تاریخ سازی بزرگ در فوتبال این کشور فاصله نداشت. در نبردی برای بقا در دسته دوم و یا سقوط به دسته سوم، تیم فوتبال پیلکامایو نیازمند کسب پیروزی بود. آنها به مصاف تیم سوم نوامبر رفته بودند ولی با تک گل آنخل آلونسو از حریف خود عقب بودند و فاصله چندانی تا سقوط به دسته سوم نداشتند.

 

در حالیکه داور مسابقه ۵ دقیقه زمان تلف شده اعلام کرده بود، تیم پیلکامایو در چهارمین دقیقه از وقت های تلف شده صاحب یک ضربه کرنر شد. میگل اورکویزا سنگربان این تیم نیز برای افزایش شانس گلزنی تیمش به سمت محوطه جریمه حریف رفت. ارسال کرنر پس از دفع توپ توسط مدافعین سوم نوامبر پشت محوطه جریمه به میگل اورکویزا رسید و او با یک ضربه والی دیدنی و دقیق، گل تساوی تیمش را به ثمر رساند.

 

 

 

 

 

این نتیجه باز هم به معنای بقای تیم سوم نوامبر در دسته دوم و سقوط پیلکامایو به دسته سوم بود. در آخرین ثانیه بازی یک ضربه کرنر دیگر برای پیلکامایو به دست آمد. میگل اورکویزا سنگربان این تیم که زحمت گلزنی مهاجمین تیمش را به دوش کشیده بود، با انگیزه فراوانی که پس از گل نخست به دست آورده بود، یک بار دیگر برای گلزنی پیش آمد. ضربه ارسالی دقیقا مشابه صحنه گل توسط مدافعین سوم نوامبر دفع شد و در برگشت به گلر پیش تاخته رسید.

 

میگل اورکویزا باز هم با یک ضربه والی پای چپ قصد داشت دروازه حریف را باز کند تا به یک اسطوره تاریخی تبدیل شود. شوت او در دهانه دروازه توسط مدافعین حریف بیرون کشیده شد و به کرنر رفت. اما داور مسابقه اجازه زدن این ضربه را نداد و در سوت خود دمید تا پیلکامایو به دسته سوم سقوط کند.

 

 

 

 

 

 

به هر شکل میگل اورکویزا کاری را انجام داد که هم تیمی هایش در طول ۹۰ دقیقه قادر به انجام آن نبودند. او تا مرز زدن گل دوم نیز پیش رفت و تنها چند سانتی متر تا یک شگفتی بزرگ در تاریخ فوتبال فاصله داشت اما این اتفاق رخ نداد. بازیکنان پیلکامایو و در رأس آنها دروازه بان این تیم روحیه جنگندگی بالایی را از خود به نمایش گذاشتند و مورد ستایش رسانه ها قرار گرفتند.

ردیاب خودرو

اندروید باکس

اخبار علمی

پاوربانک ۱۵۰۰۰ میلی آمپر لندر مدل LD-1500

ردیاب خودرو لندر مدل LD-61R

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *