تاریخ امروز:۲۶ فروردین ۱۴۰۰

خرما در ماه رمضان گران نمی‌شود/ ادامه تلاش ها برای حل مشکل تامین روغن جامد

به گزارش  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، عباس تابش رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان با اشاره به طرح ویژه نظارتی سازمان حمایت با همکاری دستگاه‌های مربوطه برای ماه مبارک رمضان گفت: با توجه به اقدامات انجام شده برای تامین کالا‌های مورد نیاز ماه مبارک رمضان، مشکلی وجود ندارد و با تدارکات انجام شده همه کالا‌های اساسی مورد نیاز مردم تامین و در شبکه توزیع قرار گرفته است.

او افزود: خرما نیز از جمله کالا‌های پرمصرف در ماه رمضان است که در این ماه قیمت آن افزایش نخواهد یافت.

رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان درباره تامین روغن خوراکی مورد نیاز خانوار‌ها برای ماه رمضان بیان کرد: برای تامین روغن مورد نیاز مردم امسال متفاوت از سال‌های قبل به تفکیک واحد‌های تولیدی پرداخته‌ایم و نوع تولید مشخص شده و به اندازه نیاز واحد روغن خام تحویل داده می‌شود.

تابش بیان کرد: با این اقدام مشخص است که هر کارخانه با چه ضریبی انواع روغن را تولید می‌کند.

او افزود: علاوه بر این بازرسان مقیم سازمان حمایت در واحد‌های تولیدی مستقر هستند و همچنین براساس داده‌های سامانه جامع انبار‌ها شرکت‌های پخش که روغن تحویل گرفته‌اند پایش می‌شوند و با مکاتبه روزانه با آن‌ها اطلاعات موجود در سامانه جامع انبار شرکت‌های پخش روغن در انبارهایشان ذخیره می‌شود.

تابش اظهار کرد: براین اساس اطلاعات موجود در سامانه جامع انبار‌های شرکت‌های پخش روغن را در انبارهایشان ذخیره می‌کنند که این ذخیره تاریخ مشخصی دارد و اگر از تاریخ عدول شود حتما مشمول احتکار می‌شود و اگر میزان موجودی انبار این شرکت‌ها با ارقام سامانه جامع انبار‌ها تطابق نداشته باشد، موضوع به عنوان عدم ثبات اطلاعات دقیق محسوب می‌شود و به دلیل عرضه خارج از شبکه با شرکت متخلف برخورد خواهد شد.

او با تاکید بر اینکه روغن سرخ کردنی به اندازه کافی در بازار موجود است، اظهار کرد: مشکل اصلی برای تامین روغن جامد است که با توجه به اقدامات و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، امیدواریم تا این مشکل نیز پیش از ماه رمضان حل شود.

انتهای پیام/

پاوربانک ۲۰۰۰۰ میلی آمپر

پخش کننده موسیقی لندر

تکنولوژی

خبر

مجله یک

ردیاب لندر LD-61R

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *