تاریخ امروز:۲ مرداد ۱۴۰۰

خدمات متنوع قالیشویی راگا در تهران

به گزارش خبرنگار نبض بازار گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، شستشوی فرش یکی از خدمات مهمی است که در  قالیشویی  انجام می شود . شستشوی فرش نیاز به دستگاه های ویژه دارد که به بافت فرش آسیب نرسد و باعث فرسودگی و پارگی فرش نشود همچنین نیاز به نیروی زیاد و ماهر است که شست و شو فرش را انجام دهند . در گذشته مردم خودشان فرش را در حیاط می شستند اما امروزه به دلیل افزایش خانه های آپارتمانی امکان این کار وجود ندارد البته شست و شو فرش توسط قالیشویی با کیفیت بهتر این کار را انجام می دهد و دیگر مشکلات خشک کردن فرش وجود ندارد و از آن مهم تر به  بافت فرش آسیب نمی رسد .

امروزه از قالیشویی در تهران زیاد استقبال شده و این باعث شده است که مدیران قالیشویی در تهران به فکر ارائه خدمات متنوع و با کیفیت باشند تا بتوانند نیاز و خواسته مشتریان را برطرف کنند و به مشتریان در داشتن فرش و مبلمان تمیز  و… کمک زیادی کرده اند .

رفوگری فرش : یکی از خدمات  راگا  که در تهران توسط افراد متخصص انجام می شود رفو گری فرش است . به بازسازی فرش رفو گری گفته می شود . اگر از فرش خوب مراقبت نشود و به تار و پود فرش آسیب برسد نیاز است که فرش رفو گری شود . کارهای که باعث می شود که به فرش آسیب برسد مانند فرش در معرض آفتاب شدید نورخورشید باشد یا فرش  سوختگی ناشی از ته سیگار یا قلیان یا بید زدگی .

رفو گری حتما باید توسط افراد متخصص انجام شود استادانی که به نقشه ی فرش آشنا هستند و تار وپود فرش را خوب می شناسند .

امروزه مردم تهران  از رفو گر ی فرش ابریشم در قالیشوی زیاد استقبال می کنند . فرش ابریشم از زیبای و ظرافت خاصی برخوردار است که نیاز بیشتری به مراقبت دارد . فرش های ابریشم به دلیل رفت و آمد های زیاد بر روی فرش و همچنین قرار گرفتن وسایل بر روی فرش می تواند به بافت فرش آسیب برساند بنابراین نیاز به مراقبت بیشتری دارد و در صورت آسیب باید سریع تر رفو گری انجام شود که تار و پود فرش ترمیم شود .

خدمات متنوع قالیشویی راگا در تهران

شستن فرش در خانه یا در قالیشویی ؟

امروزه یکی از مهمترین اجزا در دکوراسیون خانه، فرش‌ها هستند. وقتی که یک فرش نو را خریداری می‌کنیم حتما یک خصوصیت در ظاهر یا نقش و طرح و یا کیفیت خاصی از آن فرش ما را مجذوب خودش کرده است. پس همیشه به این فکر می‌کنید که چه کار کنم تا فرش خانه‌ام خوب و تمیز بماند. از اینجا دغدغه‌ی خانم‌ها شروع می‌شود؛ چون دوست دارند همیشه فرش منزلشان تمیز باشد و برق بزند. برخلاف سرامیک و پارکت کف خانه، فرش‌ها نیاز چندانی به نظافت روزانه ندارند. اما وقتی فرش کثیف باشد به طور متوسط ۱۸ ماه یک بار نیاز به شستشو دارد.

جاروی روزانه‌ی فرش‌ها نیز گزینه ی خوبی است. این کار هم باعث افزایش طول عمر فرش می‌شود و هم باعث کاهش گرد و خاک. بنابراین هوای اتاق را نیز تمیز تر می‌کند. در ایام نوروز ‌هم که بازار فرش و شستشوی فرش بسیار داغ است. بعضی از خانواده‌ها که وقت و حوصله‌ی شستن فرش‌ها را در منزلشان دارند؛ این کار را در پشت بام یا پارکینگ خانه، انجام می‌دهند. ولی حقیقتا این کار، صرف نظر از مصرف مقدار زیاد آب شرب که برای شستشو مصرف می‌شود؛ هم وقت گیر است و هم خیلی وقت‌ها آنقدری که باید، فرش تمیز نمی‌شود. در مواردی هم افراد با ناشی گری بافت یا رنگ فرش را خراب می‌کنند و این خود هزینه‌ی بسیار زیادی را بر خانواده تحمیل می‌کند. اما خیلی‌ها بهترین روش را انتخاب می‌کنند؛ یعنی فرش خود را به قالیشویی می‌سپارند و با خیالی تخت به کار‌های خانه ‌تکانی خود می‌پردازند.

امروزه از  قالیشویی در تهران  زیاد استقبال شده  و این باعث شده است که مدیران قالیشویی در تهران به فکر ارائه خدمات متنوع و با کیفیت باشند تا بتوانند نیاز و خواسته مشتریان را برطرف کنند و به مشتریان در داشتن فرش و مبلمان تمیز  و… کمک زیادی کرده اند .

 

خدمات متنوع قالیشویی راگا در تهران

چرا  امروزه توصیه نمی شود که شستشوی فرش را در خانه انجام دهید؟

 

شستن فرش نیاز به نیروی ماهر دارد زیرا اگر خلاف بافت های فرش ، فرش شسته شود، به راحتی به بافت فرش آسیب رساندید .

بهتر است که بدانید حتما هنگام شستشوی فرش و مبلمان باید نکات مهم مربوط به خشک کردن فرش را رعایت نمود ، برخی افراد متاسفانه نمی دانند یا یاد ندارند طرز صحیح خشک نمودن مبلمان و یا فرش و این باعث می شود که تار و پود فرش از بین برود .

 

امروزه شستشوی فرش توسط قالیشویی ها با هزینه کمتر و با کیفیت خیلی بهتر انجام می شود . قالیشویی های معتبر تمام این خدمات مهم را با ضمانت انجام می دهند و به امانت داری و مشتری مداری پایند هستند تا بتوانند رضایت مشتریان خود را جلب نمایند و با انجام تمیز نمودن وسایل منزل و سازمان باعث لبخند و انرژی مثبت افراد شوند .

امروزه در قالیشویی ها برای اینکه پس از شستشوی فرش رنگ فرش تغیر نکند از مواد نانو استفاده می شود که مواد نانو باعث تثبت رنگ فرش پس از شستشوی فرش می شود .

در قالیشویی های مجهز برای شستشوی تابلو فرش ها از مواد شوینده با کیفیت و خاص  استفاده می شود تا به نقشه ی فرش آسیب نرسد .

 

 چطور قالیشویی فرش را می شوید؟

 

 

در سطح شهر کوچک و بزرگ قالیشویی های زیادی دید می شود. که بعضی از آن ها بخاطر خدمات خوبی که انجام می دهند. محبوبیت خاصی در بین مردم به خود اختصاص داده است. اما بعضی از این قالیشویی های نا معتبر با تبلیغات توانستند جایگاه خوبی در بین مردم پیدا کنند. سوال اینجاست به کدام قالیشویی اعتماد کنیم؟

قالیشویی ها به دو دسته تقسیم شده اند. قالیشویی هایی که به صورت سنتی فرش میشویند. و قالیشویی هایی که به شیوه پیشرفته ومکانیزه.

 

در قالیشویی سنتی چطور فرش شسته می شود؟

شستشوی فرش در بعضی از قالیشویی ها به شیوه سنتی شسته می شود. در این قالیشویی  ها فرش ها را در محیطی مسطح روی زمین پهن می شود. به کمک نیروی انسانی با پارو و مواد شوینده شسته می شود. پس از آن روی دار و یا دیوار انداخته تا خشک شود.

 

معایب قالیشویی سنتی

با گذشت سال ها و پیشرفت تکنولوژی متاسفانه هنوز بعضی از قالی شویی ها به شیوع سنتی فرش میشویند. استفاده نادرست تجهیزاتی که در اختیار دارند. مواد شوینده غیر استانداری که مصرف می شود. همچین روی دار انداختن قالیچه ها باعث آسیب دیدن آن ها میشود. زیرا در فصل گرم نور آفتاب و در فصل سرد برف و باران ، باعث آسیب دیدگی می شود.

درقالیشویی های پیشرفته چطور فرش شسته می شود؟

در کارخانه های بزرگ قالیشویی قالیچه ها داخل دستگاه شسته می شود. شستشوی فرش داخل این دستگاه ها علاوه بر اینکه آسیبی به فرش وارد نمی شود. شستشوی تمیز و یک دست انجام میگردد. شستشوی فرش در قالیشویی های پیشرفته و مکانیزه به شکل زیر انجام می گردد.

 

غبارگیری توسط دستگاه های نانو تکنولوژی

شستشوی دقیق و یک دست با دستگاه های کاملا مکانیزه

خشک کردن در گرمخانه صنعتی

اتو و کاور کردن فرش

 

شماره تماس های قالیشویی راگا :

دفتر مرکزی : ۲۲۵۱۰۰۴۱ – ۲۲۵۱۸۰۰۱

شعبه غرب : ۴۴۰۲۴۷۷۱ – ۴۴۰۲۴۸۸۱ – ۸۶۰۱۸۰۴۸ – ۸۸۵۶۹۷۲۸

شعبه شرق : ۷۷۷۳۹۴۴۷ – ۷۷۷۳۹۴۵۰ – ۳۳۸۳۵۰۷۱ – ۳۳۸۰۳۵۷۷

شعبه شمال : ۲۲۳۲۵۹۱۷ – ۲۲۳۱۴۵۱۴

 

انتهای پیام/

پاوربانک ۲۰۰۰۰ میلی آمپر

پخش کننده موسیقی لندر

تکنولوژی

خبر

مجله یک

ردیاب لندر LD-61R

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *