تاریخ امروز:۲۲ فروردین ۱۴۰۰

حمایت بخش معدن از هپکو و تامین ماشین آلات معدنی

 به گزارش  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، وجیه الله جعفری رئیس هیات عامل ایمیدرو امروز در نشستی با حضور مهدی صادقی نیارکی معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت، محمدرضا بهرامن رئیس خانه معدن، مدیران ارشد شرکت‌های ملی صنایع مس، گل گهر و چادرملو و نیز مدیرعامل شرکت هپکو، محور‌های حمایت بخش معدن از این شرکت را عنوان کرد.

طی این نشست مشکلات پیش رو در تامین ماشین آلات معدنی و نیز راهکار‌ها و برنامه‌های تامین ماشین آلات توسط هپکو به منظور حمایت از این شرکت مطرح و مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

جعفری در این نشست گفت: تامین ماشین آلات بخش معدن، حمایت از شرکت هپکو، بازسازی ماشین آلات معدنی شرکت‌های بزرگ همچون گل گهر و چادرملو و بررسی برنامه هپکو برای تولید و واردات ماشین آلات معدنی، از محور‌های حمایتی بخش معدن از شرکت هپکو است.

او افزود: همچنین اعلام نیاز شرکت ملی صنایع مس ایران برای خرید برخی ماشین آلات معدنی به هپکو و نیز پیشنهاد انجام نیاز سنجی خانه معدن ایران از معادن کوچک و متوسط در راستای تامین ماشین آلات مورد نیاز آن‌ها و نیز حمایت از هپکو از دیگر دستاورد‌های این نشست است.

در این دیدار، مهدی صادقی نیارکی معاون امور صنایع وزارت صمت با اشاره به تاکید وزیر صنعت، معدن و تجارت بر احیای شرکت هپکو توسط بخش معدن تصریح کرد: سال گذشته یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان از بدهی‌های این شرکت به صورت تهاتر انجام شد که این اقدام، هپکو را در آستانه شروعی مجدد قرار داده است.

او ادامه داد: همچنین ۵۳ درصد از سهام شرکت هپکو به سازمان تامین اجتماعی و نیز ۷ درصد نیز به بانک‌های تجارت، صادرات و ملت واگذار شد.

علی محمد رفیعی مدیر عامل هپکو نیز به تشریح برنامه‌ها و خدمات پس از فروش این شرکت برای تامین نیاز‌های بخش معدن در تامین ماشین آلات و تجهیزات پرداخت.

همچنین سعدمحمدی ضمن بررسی مشکلات موجود و استاندارد‌های مورد نیاز ماشین آلات معدنی، گفت: شرکت ملی صنایع مس با انجام سفارش خرید ماشین آلات، از “هپکو” حمایت خواهد کرد.

محمدرضا بهرامن نیز ضمن بررسی برخی مشکلات در تامین ماشین آلات معدنی گفت: به منظور تامین نیاز معادن کوچک و متوسط و حمایت از هپکو، نیازسنجی معادن را در دستور کار خود قرار خواهیم داد.

انتهای پیام/

پاوربانک ۲۰۰۰۰ میلی آمپر

پخش کننده موسیقی لندر

تکنولوژی

خبر

مجله یک

ردیاب لندر LD-61R

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *