تاریخ امروز:۳۱ شهریور ۱۴۰۰

حمایت از ۷ هزار طرح پژوهشی؛ مسیر تولید محصولات فناورانه را هموار کرد

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با این اقدام حمایتی خود از سال ۹۲ تا مرداد ماه ۱۴۰۰ بیش از ۷ هزار طرح‌ پژوهشی، رساله دکتری، پسا دکتری، کرسی و گرنت پژوهشی را حمایت کرده است. حمایتی فناورانه تا با استفاده از آن پژوهشگران طرح یا پژوهش خود را توسعه دهند و در نهایت منجر به تولید دستاوردی فناورانه شود.

همچنین با این حمایت به حل مسائل کشور کمک می شود. زیرا این حمایت بر اساس اولویت های علمی کشور در شاخه های مختلف علوم است. توانمندسازی اعضای هیات علمی و فارغ التحصیلان نیز از دیگر اهدافی است که در این کار دنبال می شود. گرچه دستاورد مهم آن توسعه محصولات ایران‌ساخت است و علاوه بر آن کمکی برای پژوهشگران است تا پژوهش آنها ادامه دار باشد و به نتیجه برسد.

بیش از ۱۱ کارگروه علمی و تخصصی در حوزه هایی همچون ریاضی و فیزیک، علوم پزشکی، علوم اقتصاد، فنی و مهندسی، علوم اقتصاد، میان گروهی، هنر و معماری، علوم پایه، کشاورزی و منابع طبیعی و علوم دامی در صندوق فعال هستند که طرح های پژوهشی محققان کشور را دریافت و ارزیابی می کنند و در صورت تایید نهایی از آنها حمایت می شود.

 

انتهای پیام/


پاوربانک

اخبار جدید

پدیاتک

ردیاب خودرو لندر LD-61R

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *