تاریخ امروز:۸ اسفند ۱۳۹۹

حسگر OV50A امنی‌ویژن با پوشش ۱۰۰ درصدی فوکوس خودکار تشخیص فاز معرفی شد

شرکت «امنی ویژن» از حسگر جدید «OV50A» با فناوری تشخیص فاز چهارگانه (QPD) و کیفیت بالای تصویربرداری در محیط‌های با نور کم رونمایی کرد. حسگر جدید قرار است به عنوان دوربین اصلی یا دوربین فوق عریض در گوشی‌های پرچمدار مورد استفاده قرار گیرد.

حسگر ۵۰ مگاپیکسلی OV50A با اندازه پیکسل ۱٫۰ میکرون و اندازه سنسور ۱/۱٫۵ اینچ،‌ در رقابت با حسگر ۵۰ مگاپیکسلی ISOCELL GN1 سامسونگ با اندازه پیکسل ۱٫۲ میکرون و سنسور ۱/۱٫۳۵ توسعه یافته است. حسگر جدید امنی ویژن برای دستیابی به فناوری QPD و ایجاد پوشش ۱۰۰ درصدی در فوکوس خودکار تشخیص فاز، تمام پیکسل را (در گروه‌های ۲ در ۲) بکار می‌گیرد. این فناوری مشابه سیستم لنز روی چپ ۲ در ۲  سونی بوده و روی کاغذ از روش پیکسل دوگانه سامسونگ بهتر است.

امنی ویژن ادعا می‌کند که فناوری فوکوس خودکار تشخیص فاز چهارگانه به صورت قابل توجهی عملکرد فوکوس خودکار را در شرایط محیطی با نور کم بهبود بخشیده و به ارتقای کیفیت تصویربرداری کمک می‌کند.

IraniCard موبایلت

از نظر خروجی ویدئویی، حسگر جدید امنی ویژن از تصویربرداری ویدیویی ۸K با فناوری QPD با نرخ ۳۰ فریم بر ثانیه و  ۴K با نرخ ۶۰ فریم در ثانیه به همراه امکان فیلمبرداری اسلوموشن ۱۰۸۰ با نرخ ۲۴۰ فریم و ۷۲۰ پیکسل با نرخ ۴۸۰ فریم بر ثانیه پشتیبانی می کند. این سنسور از رابط CPHY MIPI با حداکثر خروجی ۳٫۵Gbps پشتیبانی می‌کند.

حسگر OV50A با استفاده از فناوری پیکسل باینینگ عکس‌هایی با کیفیت ۱۲٫۵ مگاپیکسل و ویدیو با کیفیت ۴K با اندازه پیکسل ۲٫۰ میکرون را ثبت می‌کند که کیفیت خروجی در محیط‌های با نور کم را بهبود می‌بخشد.

با فناوری QPD ، فوکوس خودکار به ویژه در شرایط با نور محیطی تاریک، سریعتر انجام می‌شود. همچنین این فناوری محاسبه فاصله را بهبود می‌بخشد و بنابراین افکت بوکه برای ثبت تصاویر پرتره دقیق‌تر خواهند بود.

قرار است نمونه حسگرهای  OV50A در فصل دوم ۲۰۲۱ برای تولیدکنندگان ارسال شود. البته  هنوز مشخص نیست کدام شرکت‌های تولید کننده گوشی هوشمند برای اولین بار از این حسگر در دستگاه‌های خود استفاده خواهند کرد.

خرید اندروید باکس

ردیاب خودرو

محصولات لندر

فید

ردیاب لندر

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *