تاریخ امروز:۲ مرداد ۱۴۰۰

حساب های کلود شرکت صهیونیستی در آمازون تعطیل شد

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از سی ان ان، تعدادی از رسانه ها و فعالان رسانه ای روز گذشته افشا کردند که شرکت نرم افزاری صهیونیستی پگاسوس جاسوس افزار خود را برای سرقت اطلاعات از روزنامه نگاران و برخی مقامات دولتی در اختیار دولت هایی همچون عربستان سعودی و امارات متحده عربی گذاشته است.

بر همین اساس، شرکت آمازون از پلتفرم کلود فرانت شرکت یادشده که برای دسترسی به محتوا مورد استفاده قرار می گیرد، به منظور برنامه ریزی مراحل اولیه حملات خود بر علیه مالکان گوشی های هوشمند استفاده کرده است. به کارگیری خدمات کلود آمازون به شرکت صهیونیستی ان اس او امکان داده تا از برخی روش های اسکن امنیتی در اینترنت در امان بماند. در واقع این شرکت از امکانات آمازون برای جاسوسی و کنترل سایر کاربران سوءاستفاده کرده است.

سخنگوی شرکت آمازون در این مورد گفته است: وقتی ما از این فعالیت ها مطلع شدیم، به سرعت وارد عمل شدیم و حساب خای کاربری و زیرساخت های مرتبط را از کار انداختیم. آمازون از افشای هرگونه جزئیات بیشتر در مورد جاسوسی های سایبری این شرکت خرابکار صهیونیستی خودداری کرده است.

گروه ان اس او در حالی این ادعاها را تکذیب کرده که قبلا افشا شده بود بن سلمان ولیعهد سعودی از طریق جاسوس افزار پگاسوس همین شرکت توانسته به چت های خصوصی جمال خاشقچی در واتس اپ دسترسی یابد و مطالعه صحبت های تند وی در مورد بن سلمان باعث خشم وی و صدور دستور تکه تکه کردن خاشقچی توسط بن سلمان شده است.

انتهای پیام/

https://edition.cnn.com/2021/07/19/tech/amazon-nso-group-pegasus-cloud-accounts/index.html


پاوربانک

اخبار جدید

پدیاتک

ردیاب خودرو لندر LD-61R

ردیاب خودرو

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *