تاریخ امروز:۳۱ فروردین ۱۴۰۰

جمع آوری یک میلیون کولر گازی فرسوده در کشور

محمدحسین متولی زاده مدیرعامل توانیر در گفت‌وگو با  خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به کندی جایگزینی کولرهای گازی در کشور گفت: جایگزینی کولرهای گازی یکی از کارهای ضروری است که باید انجام شود و همواره یکی از اولویت‌های وزارت نیرو است.

او ادامه داد: سیاست کشور بر این بود که این کولرها در حد استاندارد در داخل کشور تولید شوند،اما کولر‌های ساخته شده از نظر فنی نتوانستند استاندارد‌های لازم را کسب کنند، بنابراین اجرای طرح با کندی همراه شد.  

مدیرعامل توانیر اضافه کرد: طرح تعویض یک میلیون کولر گازی فرسوده در مناطق هدف از اوایل امسال آغاز شده و اکنون با برطرف شدن اشکالات فنی و اخذ استاندارد لازم اجرای کار بار دیگر در دستور کار قرار گرفته است.

او افزود: در حال حاضر حدود ۴ میلیون کولر گازی فرسوده هدف گذاری شده تا در این طرح جایگزین شوند که در مرحله نخست یک میلیون کولر گازی فرسوده جایگزین خواهد شد.

مدیرعامل توانیر بیان کرد: مردم در اجرای این طرح ۳۰ درصد مبلغ مورد نیاز را پرداخت خواهند کرد و بقیه آن از سوی دولت تامین خواهد شد.


بیشتر بخوانید


متولی زاده هدف از اجرای این طرح را کاهش مصرف برق دانست و افزود: کولر‌های فرسوده مصرف بالایی دارند که اجرای این طرح کمک خواهد کرد مصرف برق به نحو چشمگیری کاهش یابد.

انتهای پیام/

پاوربانک ۲۰۰۰۰ میلی آمپر

پخش کننده موسیقی لندر

تکنولوژی

خبر

مجله یک

ردیاب لندر LD-61R

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *