تاریخ امروز:۲۶ فروردین ۱۴۰۰

جمعیت جوان، اولویت چین برای واکسیناسیون

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از سی‌جی‌تی‌ان، چین در حال تسریع واکسیناسیون شهروندان بالای ۶۰ سال و در سلامت کامل است زیرا این کشور در حال سرعت بخشیدن به تلقیح جمعی خود علیه کووید ۱۹ است.

به گفته مقامات بهداشتی و بر اساس آزمایشات بالینی مرحله اول و دوم افراد مسن در چین و داده‌های واکسیناسیون جمعیت سالمندان خارج از کشور، میزان بروز واکنش‌های جانبی در میان افراد مسن نسبتاً کم است.

متفاوت از ایالات متحده و انگلیس که افراد مسنی را که بیشتر در معرض ابتلا به بیماری تنفسی هستند برای واکسیناسیون در اولویت قرار می‌دهد، چین در ابتدا واکسیناسیون برای بزرگسالان در سن کار را در اولویت قرار داد.

کارشناسان می‌گویند هیچ نشانه‌ای از نادرست بودن هر یک از گزینه‌ها وجود ندارد، زیرا کشورهای مختلف شرایط مختلفی دارند.

ژانگ ونهونگ، متخصص بیماری‌های عفونی مستقر در شانگهای گفت: در ایالات متحده و انگلیس، ویروس کرونا در سراسر کشور بیداد می‌کند که اجتناب از آن را برای افراد مسن غیر ممکن می‌کند. بعلاوه، ویروس برای افراد مسن کشنده است زیرا سیستم ایمنی بدن با افزایش سن ضعیف می‌شود.

برای کاهش شمار فزاینده مرگ و میر، بسیاری از کشورهای غربی که به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند، باید ابتدا افراد مسن را واکسینه کنند، در حالی که وضعیت چین بسیار متفاوت است. اولین و مهمترین وظیفه چین جلوگیری از شیوع ویروس است که از دولت می‌خواهد کسانی را که به طور مکرر در سراسر کشور جابجا می‌شوند و با افراد زیادی تماس دارند، واکسینه کند.

ونهونگ ادامه داد: «می‌بینید که بیشتر افرادی که به دلیل ابتلا به کووید ۱۹ در ایالات متحده و اروپا جان خود را از دست داده‌اند عمدتا افراد بالای ۶۰ سال هستند، بنابراین اگر کشورها این گروه از افراد را واکسینه کنند، تعداد مرگ و میر بسیار کاهش می‌یابد؛ با این حال، در چین، بزرگترین چالش کسانی هستند که از نظر اجتماعی بسیار فعال هستند و به راحتی در دسترس ویروس هستند، مانند پزشکان و پرسنل گمرک. بیشتر این افراد جوان هستند».

متخصص بیماری‌های عفونی افزود: افراد مسن در برابر بیماری‌های قلبی، عروق مغزی و غیره آسیب پذیرتر هستند. در این مرحله داده‌های کارآزمایی بالینی کافی در مورد افراد مسن وجود ندارد، بنابراین بهتر است تا در دسترس قرار گرفتن اطلاعات بیشتر صبر کرد.

چین به سرعت برنامه واکسیناسیون خود را افزایش داده و هدف آن این است که ۴۰ درصد از جمعیت این کشور تا سه ماه آینده و ۷۰ تا ۸۰ درصد از جمعیت آن تا پایان سال واکسینه شوند. تاکنون بیش از ۱۳۳ میلیون نفر واکسینه شده‌اند که ۹.۲ درصد از کل جمعیت چین را تشکیل می‌دهد.

ونهونگ تأکید کرد: سرعت واکسیناسیون باید بیشتر بهبود یابد. در غیر این صورت، وقتی سایر کشورها مصونیت گله‌ای ایجاد می‌کنند و سفرهای مرزی خود را از سر می‌گیرند، کشور ما در وضعیت محروم قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/


پاوربانک

اخبار جدید

پدیاتک

ردیاب خودرو لندر LD-61R

ردیاب خودرو

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *