تاریخ امروز:۲۵ مهر ۱۴۰۰

جلسه گروه ۲۴ با ریاست رئیس کل جدید بانک مرکزی برگزار شد/حمایت مالی از کشورهای در حال توسعه در دستور کار قرار گیرد

به گزارش خبرنگار بانک و بیمه  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، عصر امروز (۱۹ مهرماه ۱۴۰۰)، جلسه روسای کل بانک‌های مرکزی عضو گروه ۲۴به ریاست علی صالح آبادی، رئیس کل بانک مرکزی به صورت مجازی برگزار شد که این جلسه به عنوان اولین مراسم رسمی صالح آبادی پس از ریاست بانک مرکزی است.

علی صالح آبادی، رئیس کل بانک مرکزی در این جلسه ، به ۳ محور اصلی اشاره کرد و گفت: اولین محور در خصوص لزوم دسترسی کشورها به صورت عادلانه به تولید و توزیع واکسن کرونا و دومین محور در رابطه با لزوم حمایت از کشور های در حال توسعه است . آخرین محور در خصوص حمایت های صندوق بین المللی پول و بانک جهانی است که باید با شرایط و ساختارهای اقتصادی کشور ها هماهنگ باشد.

جلسه گروه ۲۴ با ریاست رئیس کل جدید بانک مرکزی برگزار شد

جلسه گروه ۲۴ با ریاست رئیس کل جدید بانک مرکزی برگزار شد

جلسه گروه ۲۴ با ریاست رئیس کل جدید بانک مرکزی برگزار شد

وی افزود: اولویت کلیدی گروه ٢۴ واکسیناسیون ملت‌ها در سطح جهان است، بر این مبنا لازم است تولید و توزیع واکسن در سراسر جهان تسریع شود و تمام کشور‌ها دسترسی عادلانه به واکسن داشته باشند.

صالح آبادی با بیان اینکه حمایت قدرتمند مالی از کشور‌های در حال توسعه اهمیت زیادی دارد گفت: ما از تخصیص ۶۵٠ میلیارد دلار از محل صندوق بین المللی با سازکار مشخص جهت مقابله با کرونا و ترمیم اقتصادی کشور‌ها استقبال می‌کنیم.

رئیس شورای پول و اعتبار افزود:بانک‌های توسعه چند جانبه نقش مهمی در حمایت از اقدامات مرتبط با همه گیری، کاهش محدودیت‌های مالی و مقابله با آسیب‌های بدهی دارند. ما از بانک جهانی تقاضا می‌کنیم راهبری میان مدت برای کمک به کشور‌های دارای درآمد متوسط اتخاذ کنند.

رئیس کل بانک مرکزی همچنین با تاکید بر استقبال از راهبرد‌های صندوق بین المللی پول و بانک جهانی برای مقابله با تغییرات اقلیمی گفت:این حمایت‌ها باید با شرایط و ساختار‌های اقتصادی کشور‌ها سازگار شوند.

وی در پایان افزود:کاهش تصاعد کربن باید همگام با تلاش کشور‌های در حال توسعه و رفع فقر و نابرابری و رشد اشتغال باشد.

 

جلسه گروه ۲۴ با ریاست رئیس کل جدید بانک مرکزی برگزار شد

همچنین در این جلسه خانم کریستالینا جورجیوا، رئیس صندوق بین المللی پول، به تشریح اقدامات این صندوق در زمینه‌های برنامه ریزی و سرعت بخشی در دسترسی کشور‌ها به واکسن کرونا پرداخت و گفت: پیش بینی می‌شود تا پایان سال جاری میلادی ۴٠ درصد کل جمعیت جهان واکسن کرونا را دریافت کنند.

وی در خصوص برنامه ریزی در این زمینه گفت: تدوین سیاست‌های اقتصادی و پولی بر مبنای شرایط هر کشور و هدف گیری اقشار آسیب پذیر باید مورد توجه قرار گیرد.

رئیس صندوق بین المللی پول با اشاره به موضوع سرعت بخشی در بحث واکسیناسیون در رسیدن به شمول مالی و رعایت حداقل مالیات شرکتی تاکید کرد.

جورجیوا در پایان به فعالیت‌ها و اقدامات صندوق بین المللی پول در زمینه‌های تداوم حمایت از اعضا، تقویت تحلیل ریسک، بررسی تغییرات و افزایش امور مربوط به برنامه توسعه ظرفیت اشاره کرد.

انتهای پیام/

پخش کننده موسیقی لندر

تکنولوژی

خبر

مجله یک

ردیاب لندر LD-61R

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *