تاریخ امروز:۲۴ مهر ۱۴۰۰

تزریق واکسن مدرنا در ایسلند کاملا متوقف شد

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از ان دی تی وی، اداره بهداشت ایسلند اعلام کرد:‌ استفاده از واکسن کرونای شرکت مدرنا به دلیل گزارش عوارض جانبی قلبی عروقی متوقف می‌شود.

موسسه بهداشت و رفاه فنلاند نیز هفته گذشته اعلام کرد، استفاده از واکسن کووید ۱۹ شرکت مدرنا برای مردان متولد ۱۹۹۱ و بعدا از آن، به دلیل گزارش عوارض جانبی قلبی عروقی متوقف می‌شود. سوئد و دانمارک نیز اعلام کردند که پس از گزارش بروز عوارض جانبی نادر مانند میوکاردیت (التهاب عضله قلب)، استفاده از واکسن کروناویروس این شرکت برای گروه های سنی جوان متوقف می شود؛ کشورهای اسکاندیناوی نیز این تصمیم را بر اساس یک تحقیق که شامل داده‌های فنلاند، سوئد، نروژ و دانمارک بوده اتخاذ کردند.

 مقامات بهداشتی کانادا نیز روزهای اخیر اعلام کردند داده‌های به دست آمده نشان می‌دهد موارد گزارش شده عارضه نادر التهاب قلبی پس از تزریق واکسن مدرنا بیشتر از واکسن فایزر/بیو‌ان‌تک بوده است. سازمان غذا و داروی آمریکا، نهاد وابسته به وزارت بهداشت این کشور ماه گذشته گزارشی را منتشر کرد که براساس آن  واکسن کووید ۱۹ مدرنا با افزایش خطر التهاب قلبی در مردان جوان مرتبط بود. این نهاد برچسب هشدار این عارضه را به واکسن‌های فایزر و مدرنا اضافه نموده است.

انتهای پیام/ این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

پاوربانک

اخبار جدید

پدیاتک

ردیاب خودرو لندر LD-61R

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *