تاریخ امروز:۳۰ شهریور ۱۴۰۰

تراکتور ۰- النصر ۱

به گزارش “ورزش سه”، تراکتور پس از التهاب و فراز و نشیب‌های فراوان و تغییر چند باره سرمربی پس از پایان مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا امشب در مرحله یک هشتم نهایی به مصاف النصری رود که هنوز عدم صعود به فینال و شکست مقابل پرسپولیس در نیمه نهایی فصل قبل را فراموش نکرده است. تراکتوری‌ها در حالی برای بازی به دوحه رفته‌اند که زمزمه‌های انصراف‌شان به دلیل کمبود بازیکن هم شنیده می‌شد اما در نهایت تنها با ۱۶ بازیکن راهی قطر شدند تا با تیم گرانقیمت عربستانی مسابقه دهند.

 

 

مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا
سه شنبه ۱۴۰۰٫۶٫۲۳ ساعت ۲۰:۳۰
ورزشگاه بین المللی خلیفه دوحه/ بدون تماشاگر

داور: کیم دونگ (کره جنوبی) – کمک ها: یون جایئول و پارک سانگجون (کره جنوبی)

 

 

 

کارت زرد:

عبدالفتاح عسیری ۵
ابوالفضل رزاقپور ۳۱
اکبر ایمانی ۶۸
محمد قاسم ۷۷

 

 

گزارش زنده بازی را اینجا بخوانید:

 

 

ترکیب النصر:
ولید عبدالله
سلطان آل غانم
محمد آل‌فتیل
عبدالله العامری 
محمد قاسم
علی آل‌حسن (مختار علی ۲+۹۰)
عبدالله الخیبری 
عبدالفتاح عسیری (سامی الناجی ۷۶)
اندرسون تالیسکا (یحیی ۸۸)
جلال‌الدین ماشریپوف 
وینست ابوبکر 
سرمربی: مانو منزیس

 

 

ترکیب تراکتور:
محمدرضا اخباری
محمد مسلمی پور
هادی محمدی
سعید ایرانخواه
ابوالفضل رزاقپور
اکبر ایمانی
بهزاد سلامی
سامان نریمان جهان
علی فتحی
سعید واسعی (صیاد کوکبی ۸۴)
امین اسدی (سعید کریم آذر ۶۲)
سرمربی: فیروز کریمی

 

 

 

شرح گل

 

النصر ۱ – تراکتور ۰ (وینست ابوبکر  ۱۰): روی پاس در عمق زیبای تالیسکا، وینست ابوبکر با محمدرضا اخباری تک به تک شد و با یک ضربه چیپ دروازه او را باز کرد.

 

 

 

 

 

لحظات حساس

 

دقیقه ۸: وینست ابوبکر  با یک پاس ناگهانی، عبدالفتاح عسیری را صاحب توپ کرد که این بازیکن پس از عبور از بازیکن تراکتور در موقعیت تک به تک توپ را به بیرون زد.

دقیقه ۲۴: شوت از راه دور ابوالفضل رزاق پور که به صورت زمینی به سمت دروازه النصر روانه شد از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۳۵: شوت از راه دور تالیسکا به مدافعان تراکتور برخورد کرد و این بازیکن در ریباند همین شوت با یک والی خطرناک دروازه اخباری را نشانه گرفت اما گلر تراکتوری ها با جایگیری مناسب به راحتی توپ را در اختیار گرفت.

دقیقه ۴۰: عبدالفتاح عسیری در داخل محوطه جریمه، چسبیده به خط عرضی زمین صاحب توپ شد اما ضربه او از زاویه بسته راهی به دروازه اخباری نداشت و به تیرک دروازه برخورد کرد.

دقیقه ۴۳: سامان نریمان جهان با یک پاس در عرض زیبا توپ را در خارج از محوطه جریمه به ایمانی رساند اما ضربه بی دقت این بازیکن با اختلاف فاحش از کنار دروازه راهی اوت شد.

 

 

 

 

دقیقه ۴۸: روی پاسکاری های ریز النصری ها ابوبکر یک بار دیگر در موقعیت تک به تک دروازه اخباری را تهدید کرد اما گلر تراکتوری ها به خوبی مقابل این توپ ایستادگی کرد.

دقیقه ۷۰: عبدالفتاح عسیری روی یک فرار سریع می رفت با اخباری تک به تک شود که دروازه بان تراکتور با خروج به موقع از دروازه توپ را دور کرد.

دقیقه ۸۰ : شوت تالیسکا از پشت محوطه جریمه با اختلاف از بالای دروازه تراکتور به بیرون رفت.

دقیقه ۸۳: سامان نریمان جهان از سمت راست محوطه جریمه النصر به راحتی در اختیار دروازه بان حریف قرار گرفت.

دقیقه ۸۹: شوت از راه دور ایمانی ضرب کافی را برای به دردسر انداختن عبدالله نداشت و دروازه بان النصر توپ را طی دو مرحله در اختیار گرفت.

دقیقه ۹۰: شوت سنگین سامی الناجی از پشت محوطه جریمه به طرز خطرناکی از بالای دروازه اخباری راهی اوت شد.

 

 

 

 

 

 

خلاصه نیمه اول:

بازی با فشار تیم النصر شروع شد و این تیم به دنبال باز کردن دروازه تراکتور در همان دقایق ابتدایی بود. برنامه اصلی عربستانی ها نفوذ از عمق مدافعان تراکتور و ایجاد موقعیت های تک به تک بود که اولین اقدام آنها با یک خطر جدی روی دروازه اخباری همراه بود. تنها چند دقیقه بعد طی یک تاکتیک مشابه، النصر توسط ابوبکر دروازه تراکتور را باز کرد. بعد از این گل که در همان ۱۰ دقیقه ابتدایی زده شد از فشار تیم عربستانی کاسته شد و شاگردان کریمی آرام آرام قصد نزدیک شدن به دروازه حریف را داشتند اما مدافعان النصر این اجازه را به آنها ندادند. در ادامه نیمه اول هر دو تیم چند موقعیت روی دروازه هم ایجاد کردند که موقعیت های النصر خطرناک تر بود اما هیچ توپی از خط دروازه ها عبور نکرد تا تراکتور با شکست یک بر صفر راهی رختکن شود.

 

 

 

 

 

 

درحاشیه

 

* حمدالله، ستاره خط حمله تیم النصر بزرگترین غایب این تیم عربستانی است. این در حالیست که تراکتور غایبات بسیاری دارد که از جمله آنها می توانیم به عباس زاده و بابایی، دو مهاجم این تیم اشاره کنیم که به ترتیب به دلیل مصدومیت و محرومیت این بازی را از دست دادند.

* تراکتور در فاصله آخرین بازی مرحله گروهی تا این بازی ۳ بار دست به تغییر سرمربی زده است.

* بازی دو تیم بدون حضور تماشاگر برگزار می شود. این در حالی است که باشگاه النصر تلاش زیادی کرد تا مجوز حضور تماشاگر در این بازی را بگیرد ولی با مخالفت AFC مواجه شد.

* علی فتحی با بی احتیاطی موجب سرنگونی بازیکن تیم حریف در میانه های نیمه اول شد که این اقدام او به عصبانیت و چشم غره شدید کریمی همراه بود.

* سرمربیان دو تیم پیش از شروع نیمه دوم خوش و بشی با یکدیگر داشتند.

* در دهمین دقیقه از نیمه اول السدی ها اعتقاد داشتند که داور باید به دلیل برخورد توپ به دست رزاق پور برایشان اعلام پنالتی کند که کیم چنین تصمیمی نداشت.

* یک دقیقه بعد از صحنه مشکوک روی دروازه تراکتور، این بار شاهد سرنگونی نریمان جهان در داخل محوطه جریمه النصر بودیم که کیم این بار هم اعتقادی به پنالتی نداشت.

 

 

ردیاب خودرو

اندروید باکس

اخبار علمی

پاوربانک ۱۵۰۰۰ میلی آمپر لندر مدل LD-1500

ردیاب خودرو لندر مدل LD-61R

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *